Strona główna

Wystawa zdjęć analogowych Marka Konończuka

Wystawa zdjęć analogowych Marka Konończuka

2019-10-30 16:53:04  |  CHCK

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 4 listopada o godz. 18:30 na wernisaż wystawy zdjęć analogowych autorstwa Marka Konończuka.


Prezentowane zdjęcia były uchwycone tuż przed świtem wokół mojego domu po nawałnicy, która miała miejsce w sierpniu 2017 r. Pokazują granice możliwości rejestracji obrazu przez kliszę fotograficzną. Stąd też konieczność wydobycia ich głębi poprzez podświetlenie od tyłu. Huragan ten pokazał, jaką siłą dysponuje natura i jak potrafi przeobrazić znajomą przestrzeń w coś całkowicie nie do poznania. Ale, po czasie, następuje odrodzenie. Niestety, na dzień dzisiejszy, po tej tragedii, teren ten stoi przed groźniejszym zagrożeniem, przed inwazją przemysłu.

Błony filmowe były wywołane w wodzie z tego samego źródła, które nawadnia okoliczne drzewa, zaś ramy i stojaki są zrobione z drzew, które były zniszczone przez nawałnicę. Autor prac, Marek Konończuk jest absolwentem uniwersytetu Essex w Wielkiej Brytanii w dziedzinie historii sztuki oraz akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu z dziedziny sztuki wizualnej.

Wystawa będzie czynna do 9 listopada w godzinach otwarcia placówki.

Poniedziałek 4 listopada, godz. 18:30
Sala wstawowa Chojnickiego Centrum Kultury
Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl