Strona główna

Bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko pneumokokom

Bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko pneumokokom

2019-10-09 10:14:48  |  Agata Wiśniewska

Konkretnie dla osób powyżej 65 roku życia z grupy ryzyka ruszyły także w powiecie chojnickim. Seniorzy mogą zaszczepić się w czterech placówkach medycznych w Chojnicach, Brusach i Czersku.


Podstawą do zaszczepienia przeciwko pneumokokom jest otrzymanie od lekarza (lekarz rodzinny, lekarz z poradni specjalistycznej) informacji o tym, że pacjent choruje na przewlekłe schorzenia układu oddechowego. Szczepienie szczepionką przeciwko pneumokokowemu zapaleniu płuc chroni na całe życie. Cena szczepionki na receptę wynosi ok. 320 zł.

Mieszkańcy z terenu powiatu chojnickiego bezpłatne szczepienia mogą realizować w: Centrum Medycznym "Gemini" w Chojnicach,  Samodzielnej Publicznej Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice w Chojnicach, Przychodni Rodzinnej Thielemann i wspólnicy w Brusach oraz Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Czersku.
Program szczepienia dla osób powyżej 65 roku życia z grupy ryzyka powiat chojnicki realizuje we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. - Przeznaczyliśmy na ten cel 30 tys. zł - informuje starosta Marek Szczepański.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl