Strona główna

Prawie 29 milionów na drogi w powiecie chojnickim

Prawie 29 milionów na drogi w powiecie chojnickim

2019-10-08 13:57:34  |  Agata Wiśniewska

To łączna suma dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych  na inwestycje drogowe dla jednostek samorządu terytorialnego z powiatu chojnickiego. Najwięcej, bo 15,7 mln zł otrzymało chojnickie starostwo.


Dzięki dofinansowaniu z FDS odcinek Chojnaty - Lichnowy zostanie poszerzony do 6 m i zyska kolejne warstwy nakładki.


Powiat chojnicki aplikował o dofinansowanie trzech drogowych inwestycji, tj. przebudowę 8km  drogi na odcinku  Chojnice-Ogorzeliny, przebudowę odcinka Chojnaty – Lichnowy i roboty drogowe na kolejnych odcinkach w Ogorzelinach (m.in. odcinek od skrzyżowania ulic Chojnickiej i Młyńskiej w kierunku Jerzmionek). Dwa pierwsze projekty otrzymały dofinansowanie na poziomie 50 proc., trzeci trafił na listę rezerwową. Planowany koszt pierwszego z zadań opiewa na kwotę 28,8 mln zł, drugiego na 2,5 mln zł. - Dla nas to historyczny moment, bo będziemy chyba największym beneficjentem jeśli chodzi o Fundusz Dróg Samorządowych – nie kryje radości starosta Marek Szczepański. Jeśli udałoby się otrzymać dofinansowanie także na zadanie będące na liście rezerwowej, powiat zainwestowałby 42 mln zł w drogi, z czego połowę stanowiłyby środki z FDS.

W przypadku pozostałych samorządów otrzymane kwoty z FDS są następujące: gmina Brusy 2,1 mln zł, gmina Chojnice 1,4 mln zł, miasto Czersk 4,6 mln zł, miasto Chojnice 4,2 mln zł (budowa ul. Winogronowej i Czereśniowej), gmina Konarzyny 1,5 tys. zł.

Promesy samorządowcom z powiatu chojnickiego wręczył dzisiaj (8.10) wojewoda Dariusz Drelich.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl