Strona główna

Chojniczanie z wizytą w Korsuniu Szewczenkowskim

Chojniczanie z wizytą w Korsuniu Szewczenkowskim

2019-09-20 15:28:38  |  Urząd Miejski w Chojnicach, oprac. red.

W dniach 13-15 września br. delegacja z Chojnic przebywała  z wizytą w partnerskim mieście na Ukrainie. Wizyta odbyła się na zaproszenie władz Korsunia Szewczenkowskiego, a jej celem było wzięcie udziału w Święcie Miasta oraz omówienie dalszej partnerskiej współpracy.


W skład delegacji z Chojnic weszli: wiceburmistrz Adam Kopczyński wraz z małżonką, radni Agnieszka Lewińska, Renata Dąbrowska, Bogdan Marcinowski, pracownicy Promocji Regionu Chojnickiego a także 22-osobowa grupa tancerzy i opiekunów z Akademii Tańca Piętro Wyżej.

W pierwszym dniu uroczystości chojniczanie wystąpili w koszulkach promujących miasto oraz zaprezentowali przepiękny malowany baner z zabytkami Chojnic.

Oprócz udziału w uroczystościach związanych ze świętem miasta, delegacja oficjalna uczestniczyła w spotkaniu roboczym z władzami miasta, podczas którego omówiono współpracę Chojnic z Korsuniem Szewczenkowskim w kwestiach związanych z samorządnością, ochroną środowiska oraz instytucjami kultury. Uzgodniono również, że w najbliższym czasie miasto Chojnice zainicjuje pomoc dla jednego z korsuńskich przedszkoli, gdzie warunki bytowe oraz sprzętowe bardzo odbiegają od norm przyjętych w Polsce. Ponadto pan wiceburmistrz odbył spotkanie z Michaiłem Wołkowem Honorowym Obywatelem Miasta Chojnice.

Podczas trzydniowego pobytu na Ukrainie, miłym akcentem był również występ chojnickich tancerzy na Międzynarodowym Festiwalu Choreografii Ziemi Korsuńskiej.

Koszt przelotu chojniczan, tj. 18,5 tys. zł pokrył urząd miejski. Jeśli chodzi o noclegi i wyżywienie te zapewnili partnerzy z Ukrainy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl