Strona główna

387 biegaczy z całej Polski biegało na Złotej Górze

387 biegaczy z całej Polski biegało na Złotej Górze

2019-09-11 14:22:05  |  Kaszuby Biegają

Na Złotej Górze 7 września (sobota) odbył się X etap Cyklu Kaszuby Biegają 2019. Biegacze z całej Polski przyjechali, aby oczarować się Kaszubami. Trasa na około Jeziora Brodno Wielkie zapewne zrobiła na nich wrażenie.

Na metę VI Biegu o Złotą Górę pierwszy wbiegł Łukasz Kujawski, za nim Grzegorz Kujawski oraz Maciej Kwarta. Wśród Pań zwyciężyła Agnieszka Czoska z Gdańska. Następne były Alicja Misiak z Suszu i Magdalena Roraf z Celbowa. W biegu głównym wystartowało 291 osób. Odbyły się także biegi towarzyszące dla całych rodzin. Biegacze i biegaczki mogli skorzystać z profesjonalnego masażu sportowego.  Imprezę zakończyła dekoracja z losowaniem nagród.

- Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego trudnego, logistycznie, wydarzenia. Szczególne ukłony dla Policji Powiatowej w Kartuzach, OSP Brodnica Górna i Straży Miejskiej w Kartuzach. Dziękuję także Urzędowi Gminy w Kartuzach, na czele z Panem Burmistrzem oraz Kartuskiemu Centrum Kultury – mówił Henryk Miotk dyrektor Kaszuby Biegają.Cykl Kaszuby Biegają 2019 zmierza do finału. Przed nami ostatnie dwa wydarzenia tj. XXVI Bieg Damroki (29 września – Chmielno) oraz VII Bieg Przyjaźni (12 października – Przyjaźń).

Wyniki

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl