Strona główna

Konkurs literacki z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Konkurs literacki z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

2019-09-11 14:08:03  |  GOK Chojnice

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza do udziału w konkursie literackim, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach, osobach i miejscach związanych z odzyskaniem niepodległości w regionie chojnickim oraz pokazanie, jak ważna w procesie odzyskiwania niepodległości przez Polskę była rola kobiet oraz pielęgnowanie przez nie tradycji, języka i kultury.


Konkurs literacki skierowany do osób dorosłych i młodzieży mieszkających w Polsce. Przedmiotem konkursu są prace literackie w dowolnej formie (opowiadanie, wiersz, legenda, artykuł prasowy…), o max długości 3 kartki A4 – rozmiar czcionki 12, w dwóch kategoriach:

A. Biografie działaczek z regionu chojnickiego – niepodległościowych i społecznych inspiracją do przemyśleń na temat różnych form walki o niepodległość
B. Działalność Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Chojnice, jako spuścizna idei Zjednoczonego Koła Ziemianek

Na prace nadesłane poprzez pocztę e-mail na adres gok@gokchojnice.pl Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach czeka do 24 października 2019 r. do godz. 15.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 października 2019r. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz prezentacja pracy na wystawie pokonkursowej.

Regulamin konkursu

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl