Medalowy weekend. Mamy 6 medali Mistrzostw Polski!

2019-09-10 13:25:12  |  Tekst Łukasz Dzięcielski ChKŻ Chojnice, fot.mat. organizatora, profil Fb Laser ChKŻ Chojnice

W zakończonych właśnie Mistrzostwach Polski klas Olimpijskich zawodnicy Chojnickiego klubu Żeglarskiego przywieźli aż 6 medali. Regaty odbywały się w Gdańsku w dniach 5 - 8 września i na starcie stanęła czołówka Polskich żeglarzy w 6 klasach regatowych. Nasi zawodnicy rywalizowali w klasie Laser Radial, Finn, 470 oraz Nacra 17.

Na zdjęciu po lewej Magdalena Kwaśna.

W klasie Laser Radial rywalizowały cztery zawodniczki ChKŻ. Dwa medale wywalczyła Magdalena Kwaśna, która po powrocie z Japonii od razu rozpoczęła walkę o medale Mistrzostw Polski. Walka zakończyła się zdobyciem dwóch medali - srebrnego w młodzieżowcach i brązowego w seniorkach.

Także swoją znakomitą formę udowodniła po raz kolejny Laura Szulc, która także zdobyła dwa krążki - srebrny w klasyfikacji U17 i brązowy w klasyfikacji U19. Dobre 5. miejsce zajęła Klara Sobczak w klasyfikacji U17, natomiast Agata Kalinowska zajęła 7 m. w kl. Juniorek.

Kolejny medal Mistrzostw Polski zdobył Oskar Adamiak. W klasyfikacji Młodzieżowej w klasie Fin wywalczył srebrny medal. Ze srebrnego medalu Mistrzostw Polski w klasie Nacra 17 w kl. seniorów, mogła się cieszyć Irmina Mrózek Gliszczynska. Był to jej debiut w tej klasie.
W klasie 470 ChKŻ  reprezentowały dwie załogi, dla których także były to debiuty w tej klasie. Siódme miejsce w kl. 470 Mix Młodzieżowców zajęła załoga Oliwia Laskowska (ChKŻ Chojnice) i Kacper Paszek (OKŻ Olsztyn). Na 8. miejscu w klasyf. Młodzieżowców regaty zakończyła załoga Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) i Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn).