Strona główna

'Rowerem z pomocą planecie'

'Rowerem z pomocą planecie'

2019-09-10 11:05:29  |  oprac. i fot. (aw)

Stowarzyszenie "Chojnicki Alarm dla Klimatu" zaprasza chojnickie szkoły podstawowe do udziału w konkursie, w którym do wygrania stojaki rowerowe. Zwycięża placówka której jak największa liczba uczniów i pracowników przez najbliższy miesiąc postawi na ekologiczny środek transportu, tj. rower lub hulajnogę.

- Celem konkursu jest promocja jazdy rowerem i hulajnogą jako sposobu poruszania się po mieście i okolicy i redukowania korzystania z transportu samochodowego emitującego gazy cieplarniane i zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej zagrożenia związanego z emisją CO2 i innych substancji trujących - mówi Jan Bruski z  "Chojnickiego Alarmu dla Klimatu".

Czas trwania konkursu to cztery najbliższe tygodnie (do 4 października). W tym czasie zachęca się uczniów i pracowników szkoły do przyjeżdżania do placówki hulajnogami i rowerami. Ten sposób poruszania się ma ograniczyć "nadmiernie stosowany przez rodziców dzieci transport samochodowy". Czterokrotnie podczas trwania konkursu (raz w ciągu każdego tygodnia) upoważnione osoby będą liczyły rowery i hulajnogi parkujące na terenie szkoły. Dni w których nastąpi liczenie jednośladów są tajemnicą organizatora. - Wygra ta szkoła, która uzyska najwyższy współczynnik sumy czterokrotnie zliczonych rowerów przypadających na jednego ucznia szkoły - podaje Jan Bruski.

Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie "Chojnicki Alarm dla Klimatu" Współorganizatorzy: Urząd Miejski w Chojnicach, Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach i Straż Miejska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl