Strona główna

Włamywacz zatrzymany

Włamywacz zatrzymany

2019-09-03 12:38:28  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

 

Policjanci z zespołu interwencyjnego zatrzymali w bezpośrednim pościgu 26-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamanie do jednego z domów na terenie Chojnic.


W minioną niedzielę (1.09) dyżurny otrzymał informację, że do jednego z domów na terenie Chojnic włamuje się mężczyzna. Natychmiast pod wskazany adres skierował najbliżej znajdujący się patrol, który po przyjeździe na miejsce ustalił, że młody mężczyzna, którego opisali świadkowi wybił okno balkonowe w budynku, wszedł do środka, jednak sygnał alarmu go spłoszył i uciekł w kierunku centrum.

- Mundurowi natychmiast przystąpili do działania i zaczęli poszukiwać opisanego mężczyznę. Dzięki zapamiętanym szczegółom przez świadków już chwilę po zdarzeniu policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wskazanemu rysopisowi. Podejrzewany o to przestępstwo 26-latek został przez stróżów prawa zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje sierż. szt. Justyna Przytarska.

Dodatkowo mundurowi z wydziału kryminalnego w ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innym przestępstwem, włamaniem do ciężarówki. - Sprawca w tym zdarzeniu po włamaniu do środka kabiny ukradł różnego rodzaju przedmioty, w tym akumulatory. Funkcjonariusze ustalili, że straty powstałe w wyniku przestępstwa wyniosły około 2,5 tys. złotych. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej odzyskali w całości skradzione przez 26-latka łupy, które wkrótce wrócą do właściciela - podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Wczoraj śledczy przesłuchali mieszkańca Chojnic, któremu przedstawili zarzuty dotyczące usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem. - Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - mówi sierż. szt. Justyna Przytarska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl