Strona główna

Rycerskie potyczki po raz trzynasty

Rycerskie potyczki po raz trzynasty

2019-08-24 22:51:34  |  Krzysztof Różycki

Po raz trzynasty odbył się w Chojnicach Turniej Rycerski, którego organizatorem jest Bractwo Rycerskie Herbu Tur z Chojnic . Za jego sprawą Fosa Miejska ponownie wypełniła się pasjonatami średniowiecznych realiów.

Piętnaście drużyn, zastępów, bractw, pocztów, rot zgłosiło się do udziału w 13 Turnieju Rycerskim organizowanym przez Bractwo Rycerskie Herbu Tur z Chojnic . Stałym elementem turnieju jest przemarsz uczestników ulicami miasta. To pierwsza okazja by zaprezentować się mieszkańcom Chojnic. Barwny korowód wyruszył z boiska Szkoły Podstawowej nr 1, okrążył bazylikę i udał się do Fosy Miejskiej, która do końca dnia stała się areną średniowiecznych potyczek i plebejskich harców.

Pośród wielu punktów programu znalazły się: rywalizacje w turnieju łuczniczym, turniej tarczy i miecza oraz bieg sprawności par mieszanych, a także inscenizacja oblężenia Chojnic w 1466 roku. Poza stałym punktami programu, które co roku zapewniają atrakcje chojnickiej publiczności, ze swoim stoiskiem pojawił się Harcerski Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Funce, odbyły się warsztaty plastyczne Chojnickiego Centrum Kultury, swoje stoiska rozstawili także Zaborski Park Krajobrazowy oraz OSP Pawłowo.

W 13 Turnieju Rycerskim uczestniczyły następujące drużyny:

Zastęp Rycerski z Chełmna

Stowarzyszenie Starogardzka Wolna Drużyna Łucznicza

Konfrateria Sodalis Veteranus

Bractwo Herbu Gryf

Wolna Kompania Pomorska

Chorągiew Ziemi Gdańskiej

Bractwo Rycerskie Herbu Prus

Chorągiew Ziemi Malborskiej

More Maiorum Mieszczanie Grudu Konitz

Najemna Drużyna Fenrira

Rota Zbrojna Grodu Lubicz

Stowarzyszenie Łuczników Pomorza

Rycerstwo Ziemi Zgierskiej

Bractwo Rycerskie Herbu Tur

Zastęp Rycerski Zamku Jaschnitz

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl