393 osoby na startach Kaszuby Biegają w Szemudzie

2019-08-19 06:57:38  |  Kaszuby Biegają

W Szemudzie 17 sierpnia odbyły się kolejne zmagania w ramach Cyklu  Kaszuby Biegają 2019. Na startach stanęło łącznie 393 zawodników z całej  Polski. Biegali zawodowcy, amatorzy oraz całe rodziny w biegach  towarzyszących.

Pierwszy na metę Kaszubskiego Biegu Lesoków, spośród 323 startujących,  wbiegł Łukasz Kujawski. Za nim kolejno Tomasz Bagrowski z Gdańska oraz  Grzegorz Kujawski z Pucka. Wśród Pań zwyciężyła Izabela Paszkiewicz z  Terespolu. Na 2. miejscu znalazła się Patrycja Włodarczyk z Terspolu,  zaś miejsce 3. zajęła Alicja Misiak z Suszu.

- Szemud. Bieg Lesoków - pierwszy raz znalazłam się na tej trasie i raczej  nie ostatni. Bardzo fajna trasa, organizacja na 5! Na pewno wrócę -  komentowała Aleksandra Bartsch z Gdyni.

Organizatorzy na czele z Dyrektorem Kaszuby Biegają – Henrykiem Miotkiem, składają ogromne podziękowania wszystkim, którzy wsparli tę  inicjatywę. - Dziękuję służbie medycznej, straży pożarnej Gminy Szemud,  niezastąpionym wolontariuszom, mediom oraz Gminie Szemud – mówił Miotk.

Kaszubski Bieg Lesoków był ósmą spośród dwunastu imprezą tegorocznego,  VII Cyklu Kaszuby Biegają. Kolejny etap Największej Imprezy Biegowej  Polski Północnej już za tydzień w niedzielę w Bąkowie – gmina Kolbudy,  tam również zmagania w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają.