Strona główna

O trzydziestu siedmiu nauczycieli mniej

O trzydziestu siedmiu nauczycieli mniej

2019-08-14 13:08:49  |  Agata Wiśniewska

Z pracą w Szkole Podstawowej nr 8 pożegnało się 12 nauczycieli.

Reforma oświaty wymusiła ruchy etatowe. W przypadku miejskich szkół od września przy tablicy stanie o 37 nauczycieli mniej.

 


- Ten rok szkolny wygasił nam wszystkie gimnazja.  W związku z tym do naszych szkól trafiło zdecydowanie mniej uczniów, 749 dzieciaków nam ubyło. Nabór na dzień dzisiejszy mamy na plus tj. 408.  Różnica to jest prawie 400 dzieci mniej. Tak też szacowaliśmy – mówi Grzegorz Czarnowski dyrektor wydziału edukacji w chojnickim ratuszu.

Spadek liczby uczniów przekłada się na nauczycielskie etaty.  - Będziemy mieli o 37 nauczycieli mniej niż rok wcześniej – podaje szefujący miejskiej oświacie.  Z tego grona 13 osób przechodzi na emeryturę, jedna odchodzi za porozumieniem stron, 5 nauczycieli żegna się ze szkołą ze względu na wygasający czas umowy, kolejne 4 rezygnują z pracy na własną prośbę, 11 przechodzi do innych szkół,  2 etaty zostają zlikwidowane. Do tego jedna osoba przechodzi w stan nieczynny. -  Ona w pierwszej kolejności zostanie zatrudniona jeśli pojawi się wakat – informuje Czarnowski.

Link do Mp3 (Na koniec roku szkolnego będziemy mieli o 37 nauczyieli mniej...)Najbardziej skutki reformy odczuli pracownicy placówki przy ul. Młodzieżowej. - W SP nr 8 będzie pracowało o 12 osób mniej, z czego 5 odeszło na emeryturę. Druga w kolejności pod względem redukcji etatów jest „siódemka”, choć nabór w szkole, której patronuje Jan Karnowski jest porównywalny z ubiegłorocznym. - Z wyprzedzeniem pani dyrektor już się przygotowywała i były umowy na czas określony, 10 etatów z czego 1 osoba przeszła na emeryturę a 9 przeszło do innych szkół.

W przypadku pracowników obsługi, na świadczenia emerytalne odchodzą dwie osoby. - Nie będziemy zatrudniać nowych osób na ich miejsce, raczej będziemy doposażać szkoły w urządzenia samoczyszczące – informuje dyrektor wydziału edukacji.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl