Strona główna

Black Tur Jam 2019. Podsumowanie

Black Tur Jam 2019. Podsumowanie

2019-08-14 07:43:30  |  Tekst Marzenna Osowicka, Fot. Jakub Szupke

W trzydniowej (9-11.08) imprezie udział wzięło 65 zawodników z Chojnic oraz z najbliższych miast wojewódzkich.


Na starcie stawiło się dziewięciu deskorolkarzy, którzy rozegrali trzy konkursy prezentując zaawansowane umiejętności. Podobnie jak w ubiegłym roku rewelacyjnie wypadł zwycięzca chojniczanin Dawid „Garden” Gadomski, jednak współzawodnicy odebrali mu palmę pierwszeństwa w pozostałych konkurencjach.

Deskorolka (9 zawodników):
Kategoria Best Line:
1. Dawid Gadomski - Chojnice
2. Łukasz Gosiewski - Gdańsk
3. Maciej Chabowski - Gdańsk
Best Trick: Łukasz Gosiewski - Gdańsk
Game of Skate: Łukasz Gosiewski - Gdańsk

Imprezę poprowadził profesjonalnie sędzia Maksymilian Primke wywodzący się z Chojnic. Swoje pierwsze szlify na desce zdobywał w naszym mieście jako jeden z najbardziej aktywnych skaterów przyczyniając się do zainteresowania władz miasta pomysłem wybudowania chojnickiego skateparku. Jak dobry był to pomysł świadczą podczas dobrej pogody tłumy młodych ludzi, którzy z niego korzystają ćwicząc swoje sprawnościowe umiejętności.

W sobotę na skateparku swoimi umiejętnościami zachwycali rolkarze i użytkownicy hulajnog. Po raz pierwszy podczas Black Tur Jam zaprosiliśmy najmłodszych, którzy ćwiczą swoje umiejętności na hulajnogach w chojnickim skateparku. Frekwencja pokazała, że był to strzał
w dziesiątkę!

Rolki (14 zawodników):
Kategoria Best Line:
1. Tomasz Sosiński - Bydgoszcz
2. Przemek Kępiński - Gdańsk
3. Tobiasz Grochowski - Chojnice
Best Trick: Tobiasz Grochowski - Chojnice

Hulajnogi (23 zawodników):
Kategoria Best Line:
1. Nikolas Muller - Holandia
2. Mateusz Januszewski - Chojnice
3. Kamil Lemańczyk - Chojniczki
Best Trick: Mateusz Januszewski - ChojniceZ kolei w niedzielę (11.08) kategorię rowerów MTB zdominowali chojniczanie prezentując swoje znakomite umiejętności nie zrażając się potknięciami, a to dzięki licznie zgromadzonej, wyrozumiałej i życzliwej publiczności. Autentyczny podziw ekstremalnymi trickami budzili zwłaszcza goście, niemniej chojniccy uczestnicy imprezy także pokazali się z jak najlepszej strony udowadniając, że chojnicki skatepark jest świetnym miejscem do treningu.

MTB (5 zawodników):
Kategoria Best Line:niezwykle ekwilibrystyczne popisy
1. Klaudiusz Gostomczyk - Chojnice
2. Radek Rocławski - Chojnice
3. Kacper Orłowski - Chojnice

Best Trick: Klaudiusz Gostomczyk - ChojniceBMX (14 zawodników):
Kategoria Best Line:
1. Krzysztof Szymański - Inowrocław
2. Adam Mrzygłocki - Wejherowo
3. Klaudiusz Gostomczyk - Chojnice
Best Trick: Kuba Wiland - Bydgoszcz

Organizacja Chojnickich Black Tur Jam to połączenie pasji i determinacji w realizacji młodzieńczych celów, którą reprezentuje chojnicka nieformalna grupa skaterów: Błażej Miliwek, Adam Mielewczyk, Dawid Garden Gadomski, Patryk Erwart, Błażej Zakrzewski i Jakub Szupke, jak również doświadczenia płynącego z realizacji wielu imprez sportowych (Marzenna Osowicka i Jacek Lewiński z UKS „Ósemka” Chojnice) oraz doświadczenia przewodniczącego Osiedla Samorządowego nr 9 – Andrzeja Gąsiorowskiego.

Ukoronowaniem zawodów sportowych był koncert DJ  Paulo i Bisz, DJ Te z raperem Emce.

Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, małego grantu pozyskanego z UM w Chojnicach oraz wsparcia finansowego prywatnych sponsorów.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl