Strona główna

Co to były za noce!

Co to były za noce!

2019-08-12 10:16:28  |  Agata Wiśniewska, fot. Marzena Janikowska

Patrząc na apetyt chojnickiej publiczności dwie noce z operetką, to wkrótce może być za mało. IX edycja Chojnickich Nocy Operetkowych przyciągnęła do chojnickiej fosy tłumy.

W sobotę (10.08) chojniczanie obejrzeli "Wesołą Wdówkę". Najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara, operetka, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje - m.in. nucony pod każdą długością geograficzną Usta milczą, dusza śpiewa. Na scenie poza solistami Operetki Śląskiej, sceny krakowskiej, wrocławskiej i warszawskiej pojawli się tancerze Baletu Opery Lwowskiej.


W niedzielę (11.08) zaś wkroczyliśmy w klimat włoski. W koncercie "Viva Italia" wystąpili znakomici włoscy artyści,  sopranistka Antonella de Chiara oraz wirtuoz akordeonu Armando Rizzo a także polscy przedstawiciele sceny operowej Marta Ustyniak (sopran) i Adam Sobierajski (tenor).

Chojnickie Noce Operetkowe organizuje urząd miejski i Chojnickie Centrum Kultury. - Za rok impreza odbędzie się w trzeci weekend sierpnia, tym samym nie będzie się nakładać z szantami - informuje Adam Kopczyński zastępca burmistrza Chojnic. Urząd oszacował, że kultura wyższa przyciągnęła do fosy, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wydarzenia 900 osób.

Swoją fotorelacją z wydarzenia podzieliła się z nami Marzena Janikowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl