Strona główna

Pierwsze sparingowe zwycięstwo Chojniczanki

Pierwsze sparingowe zwycięstwo Chojniczanki

2019-07-12 17:40:22  |  www.mkschojniczanka.pl

Chojniczanka odniosła pierwsze sparingowe zwycięstwo w trakcie letnich przygotowań do sezonu 2019/20 w Fortuna 1 Lidze. Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Dla Chojniczanki trafiali Paweł Zawistowski i Tomasz Mikołajczak.

SPARING NR 6: CHOJNICZANKA – RADUNIA STĘŻYCA 2:1
1:0 – Paweł Zawistowski (25′)
1:1 – Radosław Stępień (27′)
2:1 – Tomasz Mikołajczak (42′)

CHOJNICZANKA: Radosław Janukiewicz (46′ Andrzej Witan) – Jan Mudra (46′ Jacek Podgórski), Mateusz Bartosiak (70′ Krzysztof Korczyc), Seweryn Michalski (46′ Hubert Wołąkiewicz), Kamil Sylwestrzak (46′ zawodnik testowany) – Krystian Wachowiak, Bartosz Wolski (46′ Jakub Letniowski), Paweł Zawistowski (46′ Oskar Paprzycki), Emil Drozdowicz (46′ Michał Sacharuk), Mateusz Kuzimski (46′ Wojciech Trochim) – Tomasz Mikołajczak (46′ Janusz Surdykowski).

Grający w meczu Mateusz Bartosiak jest ósmym zawodnikiem, który trafił do Chojniczanki przed nowym sezonem. 19-letni piłkarz podpisał z klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. W barwach Chluby Grodu Tura występuje z numerem 26.

Nowy zawodnik Chojniczanki to nominalny środkowy obrońca. Do klubu trafił z Korony Kielce. W pierwszym zespole Korony nie zadebiutował, ale był bardzo ważnym ogniwem drużyny U-19, która zdobyła w tym sezonie Mistrzostwo Polski CLJ U-19. Bartosiak był jej kapitanem. W tym sezonie zagrał w 27 meczach CLJ U-19. Łącznie dla Korony Kielce U-19 wystąpił w 52 meczach w których zdobył 2 bramki. Wcześniej był także zawodnikiem TOP 54 Biała Podlaska z którą również grał w Centralnej Lidze Juniorów.

– Mateusz to kolejny młody gracz, który zasila szeregi Chojniczanki. Jest to zawodnik posiadający bardzo dobre warunki fizyczne i motoryczne do gry na pozycji środkowego obrońcy – mówi dyrektor sportowy, Łukasz Wróbel.

Mateusz Bartosiak rozpoczął treningi z Chojniczanką od 1 lipca. Zagrał już w dwóch sparingowych meczach – z Arką Gdynia (90 minut) i Błękitnymi Stargard (45 minut).

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl