Strona główna

'Bezpieczny weekend'

'Bezpieczny weekend'

2019-06-19 15:42:29  |  KPP Chojnice

 

Pięć dni, od 19 do 23 czerwca, będą trwały działania pomorskich policjantów pod nazwą Bezpieczny weekend”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Podczas działań mundurowi będą bezwzględnie reagować na niewłaściwe zachowania, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, czyli nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.


Od 19 do 23 czerwca na pomorskich drogach należy spodziewać się większej liczby funkcjonariuszy. W związku z początkiem wakacji oraz wzmożonym ruchem pojazdów, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny weekend”, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Mundurowi będą bezwzględnie reagować na wykroczenia, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Należy spodziewać się patroli wyposażonych w mierniki prędkości, poruszające się pojazdami nieoznakowanymi wyposażonymi w wideorejetratory oraz alkomaty. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, zostanie wykonany test na zawartość substancji działających podobnie do alkoholu.

W związku ze spodziewanym, wzmożonym ruchem, policjanci będą także ułatwiać ruch pojazdów, szczególnie na podstawowym układzie komunikacyjnym województwa oraz na trasach wylotowych z dużych aglomeracji miejskich.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl