Strona główna

Subisława w budowie

Subisława w budowie

2019-06-12 07:56:14  |  oprac. red. fot. ms

W Chojnicach po wielu zapowiedziach i planach miasta, na dobre rozpoczęła się inwestycja na ulicy Subisława. Jezdnię buduje firma Marbruk z Charzyków.


Nowy odcinek, który ma połączyć ulicę Towarową z Subisława ułatwi dojazd wszystkim mieszkańcom Chojnic a przede wszystkim pracownikom lokalnych zakładów dojazdy do strefy przemysłowej miasta. Newralgiczny odcinek z pewnością odciąży ruch z takich skrzyżowań jak Warszawska - Towarowa, Drzymały - Warszawska czy też krzyżówkę Dworcowej z Towarową.

Jeszcze w zeszłym roku, burmistrz miasta Arseniusz Finster w wypowiedziach prasowych mówił, że, powstanie ulica, która dla większej części chojniczan będzie dobrodziejstwem. Natomiast nie ma co ukrywać, że dla mieszkańców może stać się bardziej uciążliwa Dlaczego? Bo, jak podkreśla, mieszkańcy blokowisk pracujący w zakładach przy ul. Przemysłowej wybiorą nową drogę, zamiast jeździć np. ul. Drzymały.

Z wcześniejszych informacji wiemy Na 335 metrowym „łączniku” między Towarową a Subisława jest już kanalizacja deszczowa. Łączny koszt szacowany jest na 2,3 mln zł.

Co o nowej inwestycji myślą mieszkańcy miasta, którzy mieszkają w okolicy ulicy Subisława? Pan Zbigniew, który mieszka na ulicy Nad Dworcem jest na tak. Jak sam mówi, będzie to dla mnie skrót do Kauflandu. Nie będę musiał objazdów robić, także mi się to bardzo podoba. Postęp musi iść do przodu, musi być łatwiej ludziom transportować różne rzeczy i wszędzie jeździć. Żeby tylko były przystanki autobusowe i łączność była dobra.

Również Pan Andrzej, mieszkający na ulicy Żwirki i Wigury jest bardzo zadowolony z nowo powstającego węzła. Jest to bardzo duży plus, że będzie można przejeżdżać na ulicę Towarową i widzę, że chyba nawet pętla autobusowa będzie. Z przymrużeniem oka dodaje, że widzi tylko jeden minus - nie będziemy mieli gdzie z psami chodzić.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl