Strona główna

Chojniccy policjanci na przedwakacyjnych pogadankach

Chojniccy policjanci na przedwakacyjnych pogadankach

2019-06-11 14:30:07  |  KPP Chojnice

W trosce o bezpieczeństwo dzieci chojniccy policjanci spotkali się z uczniami w Konarzynach, Żychcach oraz dziećmi i młodzieżą z Osiedla Hallera w Chojnicach. Mundurowi przekazali cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji. Wszystko po to, aby czas letniego wypoczynku dla wszystkich upłynął bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko przyjemne wspomnienia.


Pozostały do wakacji czas chojniccy policjanci wykorzystują na spotkania z dziećmi i młodzieżą, w czasie których mówią o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach, na podwórku czy w domu. Wszystko w ramach kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W ciągu kilku ostatnich dni mundurowi odwiedzili zarówno dzieci, jak i młodzież w Konarzynach, Żychcach i Chojnicach. W czasie spotkań omówili zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem. Treści teoretyczne uzupełniali przykładami niebezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży, które znają z codziennej służby. Informacje te są ważne z uwagi na zbliżające się wakacje, w czasie których młodzież mając dużo wolnego czasu, nie zawsze spędza go w sposób konstruktywny. Omówione także wśród uczniów rady dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, handlu ludźmi i pracy za granicą oraz zagrożeń wynikających z cyberprzestępczości.

Nie zabrakło także informacji dotyczących przemocy i agresji wśród uczniów oraz konsekwencji prawnych grożących uczniom w momencie zaistnienia takiego zdarzenia. Problem narkotyków i dopalaczy został omówiony w ramach kampanii MSWiA o nazwie ,,Narkotyki i dopalacze zabijają”, natomiast ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Na koniec spotkań policjanci przypomnieli podstawowe zasady, jakie obowiązuję pieszych i rowerzystów. Zachęcali również do zakładania kamizelek odblaskowych podczas letnich wycieczek rowerowych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo małych niechronionych uczestników ruchu, policjanci rozdali im kamizelki odblaskowe.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl