Strona główna

Jak rozpoznać dobre perfumy?

Jak rozpoznać dobre perfumy?

2019-06-10 10:50:46  | 

Zakup trwałych perfum, które jednocześnie są oryginalne, nie jest prosty. Warto skupić się na detalach, które będą świadczyć o intensywności zapachu, a także pochodzeniu flakonika. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem perfum.

 

Buteleczka i opakowanie - czym się wyróżniają?

Oryginalny produkt powinien być idealny w każdym calu. Buteleczka, w której znajdują się perfumy nie powinna mieć żadnych uszkodzeń ani pęcherzyków powietrza. Zanim zrobisz zakupy, dokładnie ją obejrzyj i zobacz, jak jest wykonana. Oryginalne marki, które znane są na całym świecie, nie pozwolą na wypuszczenie serii perfum w buteleczkach z niedociągnięciami. To samo dotyczy także zamknięcia i etykiety. Naprawdę trwałe perfumy wiążą się z wysokim kosztem. Pamiętaj o tym, że pożyczki przez Internet możesz wydać na dowolny cel. To prosty i bezpieczny sposób na szybką gotówkę, prosto na Twoje konto. Pożyczki przez Internet mogą być alternatywą dla braku oszczędności.

 

Nuty zapachowe i intensywność perfum

Zanim wybierzesz zapach idealny, musisz wiedzieć, że każde perfumy mają trzy nuty. Pierwsza z nich, tzw. głowa to jest to, co możesz wyczuć podczas pierwszego kontaktu z zapachem. Szybko się ulatnia i pojawia się kolejna, nuta serca, którą czuć nawet kilka godzin. Perfumy mają także nutę bazową, która wpływa na całość zapachu. Ta z kolei jest odczuwalna przez cały czas. Intensywność perfum zależy od tego, jaką zawartość olejków eterycznych mają w sobie. Największą wartość, jaką można spotkać to od 25 do 43%. Mniej trwałe są te, które mają zawartość olejków od 10 do 22%. Na opakowaniu lub flakoniku mają one oznaczenie EDP. Odrobinę lżejsze perfumy, które tak naprawdę nazywa się wodami toaletowymi, mają stężenie od 5 do 10%. Zapachy poniżej tej wartości to raczej wody odświeżające lub mgiełki, które pachną bardzo krótko i nie są tak intensywne jak pozostałe perfumy.

 

Kiedy wybierzesz się do perfumerii...

Najważniejsze podczas zakupu odpowiedniego zapachu jest oczywiście wybór tego jedynego, który nie będzie drażniący i doskonale odzwierciedli Twoją osobowość. Właśnie dlatego najlepiej wybrać się do perfumerii przed południem, kiedy zmysły działają najlepiej. Dzięki temu wyraźnie odczujesz zapach i wybierzesz ten, który będzie najlepszy. W perfumerii testuj kilka różnych zapachów, jednak nie za wiele. Maksymalnie powąchaj około 4 zawartości flakoników. Jeśli nie uda Ci się wybrać odpowiedniego zapachu, wybierz się do perfumerii ponownie. Wąchanie kilkunastu perfum w ciągu kilkunastu minut nie jest dobrym pomysłem. Zmysły nie będą działały tak jak na początku, dlatego odbiór zapachu nie będzie wiarygodny. Możesz także wziąć ze sobą garść ziarenek kawy, które pozwolą Ci odpocząć i powrócić do początkowego etapu wąchania. Jeśli chcesz testować kilka zapachów, weź także pod uwagę fakt, że na każdym ciele inaczej one pachną. Mają tutaj znaczenie indywidualne czynniki, dlatego najlepiej najpierw rozpylić perfumy na papierowy pasek, a następnie na nadgarstek. Idealnym rozwiązaniem jest zabranie do domu kilku próbek i testowania ich przez kilka kolejnych dni. W ten sposób ocenisz, czy są trwałe, a także jak rozwijają się nuty zapachowe z biegiem czasu. Chcesz sprezentować sobie lub komuś bliskiemu dobre perfumy? Weź pod uwagę pożyczki przez Internet.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl