Strona główna

Zamiast orkiestry symfonicznej wystąpi zespół gospel

Zamiast orkiestry symfonicznej wystąpi zespół gospel

2019-05-29 13:42:18  |  oprac. (aw), fot. ChCK

Obchodów 20-lecia istnienia Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chojnicach nie uświetni koncert Orkiestry Symfonicznej "Soli Deo”, jak wcześniej zapowiadaliśmy, a występ Gospel Joy. Zmianie nie ulega termin wydarzenia , tj. 2 czerwca godz. 17, ani cena biletów.


W dniu dzisiejszym organizator koncertu poinformował Chojnickie Centrum Kultury, że Orkiestra Symfoniczna "Soli Deo” nie będzie mogła wystąpić w Chojnicach w planowanym terminie 2 czerwca. - Trwa ustalanie nowego terminu koncertu orkiestry z Łucka, o którym poinformujemy zaraz po jego potwierdzeniu - mówi Radosław Krajewicz dyrektor ChCK. Po zwrot pieniędzy za bilety na odwołany koncert 2 czerwca należy zwracać się do kasy Chojnickiego Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 12 - 20. Ci, którym zmiana wykonawcy nie psuje planów niedzielnego wyjścia mogą zatrzymać wejściówki. - Na koncert Gospel Joy będzie można wejść również z biletem na koncert Orkiestry Symfonicznej „Soli Deo” - informuje szefujący ChCK.

Gospel Joy to poznański chór, przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej od ponad 20 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim.

Żywiołowy śpiew w połączeniu z dynamiczną choreografią i barwnymi strojami sprawia, że nawet najbardziej oporna publiczność śpiewa i tańczy razem z chórem.

Gospel Joy współpracował m. in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo i Sylwia Grzeszczak.

W 2008 r. zespół zajął I miejsce na największym polskim Festiwalu Gospel w Osieku, a podczas Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Warszawie był supportem przed koncertem Kirka Franklina (największej gwiazdy muzyki gospel).

Gospel Joy ma za sobą koncerty zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech (2011 r.) oraz Rumunii (2012 r.), gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir. Jako pierwszy chór gospel w Polsce poleciał na tournée do USA (2008 r. i 2015 r.) oraz Kanady (2015 r.).

Zespół w swoim dorobku ma również koncerty telewizyjne: „Z ciemności do światła” z 2006 r., w którym chór wystąpił razem z New Life’m, Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Niemen i Basią Włodarską oraz koncert „Kolędy Świata” (2007 r.). Obydwa koncerty zostały zarejestrowane i do dziś są często emitowane przez TVP.

W 2013 r. Gospel Joy zakwalifikował się do półfinału programu TVN – „Mam Talent”.

Link do YouTubeKoncert stanowi część obchodów jubileuszu 20-lecia istnienia Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chojnicach, w ramach którego odbędą się także:
- „Krew darem życia” - prowadzona wspólnie z PCK akcja zbiórki krwi na Rynku w Chojnicach, 01.06.2019, godz. 9.30-14.00
- Uroczyste nabożeństwo w ChCK - 02.06.2019, godz. 11.00

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach.

Bilety w cenie 40 zł, do nabycia w Chojnickim Centrum Kultury lub przez internet.Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl