Strona główna

Koncert Krzysztofa Daukszewicza i zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy

Koncert Krzysztofa Daukszewicza i zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy

2019-05-22 09:44:57  |  ChCK

 

Chojnickie Centrum Kultury i Promocja Regionu Chojnickiego zapraszają 4 czerwca na specjalny koncert z okazji 30 rocznicy wolnych wyborów, podczas którego zagrają Krzysztof Daukszewicz i zespół Trzeci Oddech Kaczuchy.


Krzysztof Daukszewicz jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program "Dookoła Wojtek", a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Artysta ponadto realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek.

Zapraszamy Państwa na recital zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Zespół zadebiutował w 1981 r. na XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy. Potem wygrali Konkurs Interpretacji na FPP w Opolu również w 1981 r. Popularność zespół zawdzięcza śpiewanej satyrze Andrzeja Janeczki, autora większości tekstów i muzyki. Jego najbardziej znane utwory to: „Kombajnista”, „Pytania syna poety” , „Wódz”, „Nie umieraj nam inteligencjo”, „Kocur kryzysu i dziecko inflacji”, „Poznaj siłę swoich pieniędzy”, „W naszej klasie”.
Zespół tworzą: Maja Piwońska (głównie wokalistka) i Andrzej Janeczko (autor tekstów i muzyki piosenek, śpiewa, gra na organkach i gitarze).
Nagrali cztery płyty długogrające. Kilkakrotnie grali dla Polaków w Kanadzie, USA, Hiszpanii, Anglii i Norwegii.

4 czerwca 2019 r., godz. 18:00
Chojnickie Centrum Kultury
Bilety: 35 zł
(do kupienia w Promocji Regionu Chojnickiego, w kasie ChCK lub przez internet na www.ckchojnice.pl )

Zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl