Strona główna

Otworzyli sezon motocyklowy z karmelitami

Otworzyli sezon motocyklowy z karmelitami

2019-04-30 09:12:40  |  Tekst i fot. js

Ojcowie Karmelici z Zamartego i Bractwo Angels of God z Chojnic w niedzielę 28 kwietnia już drugi raz otworzyli sezon motocyklowy w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Jak podaje współorganizator otwarcia, Paweł Skonieczny z Angels of God, na uroczystość przybyło około 200 motocyklistów, którzy wzięli udział w mszy świętej.- Głównie przyjechali oni z naszego regionu, ale była też grupa bikerów z Poznania, Lęborka, Koszalina - informuje Paweł Skonieczny. Kazanie wygłosił ksiądz Milos Krakovsky, który przyjechał swoim motocyklem aż z Kaliningradu. Po mszy św. wielbiciele jednośladów mieli możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego, który daje opiekę Matki Bożej na każdy dzień.

Uroczystość uświetnił występ zespołu Goood z Chojnic, który zagrał koncert charytatywny. Przybyli motocykliści mogli posilić się zupą, domowym ciastem i kawą.

- Uroczystość udała się po raz kolejny. Dodatkowo mogliśmy jeszcze zebrać 1385 zł, które zostanie przekazane na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach - podsumowuje ojciec Krzysztof Jank Przeor Zakonu Karmelitów.

Uroczyste poświęcenie motocykli odbyło się już w chojnickiej Dolinie Śmierci, gdzie uczczono pamięć zamordowanych w czasie niemieckiej okupacji.

Otwarcie sezonu motocyklowego uchwycił także Władysław Januszewski (galeria poniżej). Dziękujęmy za podzielenie się swoimi fotografiami!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl