Strona główna

Polsko-niemiecki 'pARTner'

Polsko-niemiecki 'pARTner'

2019-04-24 11:40:24  |  Urząd Miejski w Chojnicach

W dniach od 22 do 28 kwietnia z wizytą w Chojnicach przebywa młodzież z partnerskiego miasta Emsdetten w Niemczech, uczestnicząca w projekcie artystycznym realizowanym przez Stowarzyszenie Partnerstwa Miast z Emsdetten. Organizatorem projektu „pARTnerzy” po stronie polskiej jest Fundacja Zarzewie, natomiast Urząd Miejski w Chojnicach oraz Chojnickie Centrum Kultury zapewniają wsparcie organizacyjne i finansowe.


Dzięki projektowi Stowarzyszenie zamierza podkreślić międzykulturową i międzynarodową współpracę młodzieży. Chodzi przy tym o pozytywne doświadczenia z ludźmi, w tym przypadku szczególnie z młodzieżą z innych krajów i kręgów kulturowych.

Uczestnikami projektu jest młodzież z Chojnic i Emsdetten – osiem osób uczestniczących w  zajęciach malarskich w Chojnickim Centrum Kultury pod opieką instruktora Elżbiety Jakubowskiej (kierownik artystyczny projektu), ośmioro uczestników kursu artystycznego w Geschwister – Scholl Realschule z nauczycielem Hubertusem Jelkmannem (który jest również kierownikiem artystycznym projektu) oraz czworo młodych ludzi z firmy uczniowskiej martinum.media z Gymnasium Martinum w Emsdetten z dwoma nauczycielami. Do Chojnic przyjechali również: Christian Erfling, jako przedstawiciel burmistrza Emsdetten i prezes stowarzyszenia, a także Brigitte i Bernd Lohmann, którzy opiekują się projektem od strony merytorycznej i organizacyjnej.

Zadaniem młodzieży będzie przygotowanie prac przedstawiających najciekawsze dla młodych artystów miejsca  z Chojnic i Emsdetten w technice linorytu.

Prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy w podziemiach kościoła gimnazjalnego, która odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godz. 15.

Gości z Emsdetten powitał oficjalnie burmistrz Arseniusz Finster podczas wczorajszego (23.04) uroczystego spotkania w ratuszu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl