Strona główna

Dwa tygodnie z książką

Dwa tygodnie z książką

2019-04-24 11:31:47  |  MBP Chojnice

23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach rozpoczęła się akcja Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza, która potrwa do 8 maja 2019 roku.


W poszczególnych działach MBP można oglądać tematyczne wystawy, które prezentują biblioteczne zbiory. W Wypożyczalni można zobaczyć książki o książkach, w Mediatece płyty z książkami mówionymi, przeznaczone m.in. dla osób słabowidzących i niewidomych, które mają problem z czytaniem książek, w Czytelni wydawnictwa albumowe, w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej książki o biblioterapii i terapii książką, natomiast w korytarzu prowadzącym do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci komiksy, które przygotowali uczestnicy marcowych i kwietniowych warsztatów ilustratorskich.

Także od 23 kwietnia czytelnicy mogą pisać recenzję przeczytanych książek, które szczególnie im się spodobały. Napisane teksty można wysyłać przez specjalny formularz, który znajduje się na stronie MBP pod adresem www.bibliotekachojnice.pl. Najlepsze recenzje, po zakończeniu akcji, opublikowane zostaną na stronie biblioteki i fanpage’u na Facebooku. Przez całe dwa tygodnie w godz. 11 - 15 czynna będzie giełda książek. Zapominalscy mogą też skorzystać z amnestii i zwrócić książkę bez płacenia kary. Wystarczy tylko przyjść do budynku biblioteki i zostawić ją w kąciku szczęśliwego powrotu książki do domu, który znajduje się w holu na pierwszym piętrze.

Organizatorami akcji są Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, a współfinansowana jest przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl