Strona główna

Niepodległe Chojnice – symbole i tożsamość

Niepodległe Chojnice – symbole i tożsamość

2019-03-14 11:17:50  |  Anna Zajkowska, fot. (aw)

Na ostatni dzień stycznia 2020 roku przypada setna rocznica powrotu Chojnic do macierzy. Z tej okazji pracownicy Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach już teraz prowadzą spotkania dotyczące tej ważnej dla miasta daty.


Podczas pogawędki z muzealnikami i historykami dzieci oraz młodzież, bo to głównie do nich chcą dotrzeć pracownicy placówki, dowiedzą się m.in. dlaczego niepodległość, którą w kraju cieszono się od 1918 roku do nas dotarła aż dwa lata później. Kolejnym z poruszonych tematów będą symbole polskie, to jak w ogóle doszło do utraty przez nasz kraj suwerenności oraz historia ręcznie wyszytego wizerunku orła białego na sztandarze. Uczestnicy spotkań będą mogli także sami wykazać się zdolnościami plastycznymi, manualnymi, i sami stworzyć kopię tego cennego eksponatu muzealnego.

Spotkania pod hasłem „Niepodległe Chojnice – symbole i tożsamość” odbywającą się cyklicznie od listopada 2018 roku i trwać będą aż do 100 rocznicy powrotu miasta do macierzy. Zapisy prowadzone są w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w chojniankach. Koszt zajęć w grupach to 7 zł od osoby. Godziny ustalane są indywidualnie.

Plakat

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl