Strona główna

Krótko i na temat

Krótko i na temat

2019-03-13 10:39:29  |  Agata Wiśniewska

Wczorajsze (12.03) spotkanie urzędników z kupcami na temat modernizacji targowiska przy ul. Młodzieżowej przebiegło bardzo sprawnie. Dyskusja w CEW-ie zajęła zaledwie 40 minut.


O inwestycji z ramienia urzędu mówił Arseniusz Finster. Miasto zamierza prace rozpocząć w październiku i zakończyć w marcu. Na ten czas handlujący przy ul. Młodzieżowej będą dyslokowani ze swoimi pawilonami na parking sąsiadujący z rynkiem i zwolnieni z podatku od nieruchomości. Do transportu boksów ratusz zapewni dźwig wraz z obsługą. Czy stan techniczny obiektów pozwoli je przenieść bez szwanku to się okaże. - Na wszelki wypadek będę rozmawiał z radą miasta, żebyśmy zakupili kilka pawilonów i w razie konieczności będziemy je państwu dzierżawić - informował włodarz.

Handlujących na targowisku zastanawiało, czy zlecenie przeprowadzenia inwestycji wartej około 5 mln zł Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej nie odbije się dla nich czkawką w postaci wyższych opłat. - ZGM po modernizacji będzie operatorem, który będzie obsługiwał targowiska, ale wzrostu czynszu nie będzie. Jestem jednoosobowym zgromadzeniem spółki. Obiecuję, że tak nie będzie - uspokajał Arseniusz Finster.

Drogą głosowania dzierżawcy ustalili, że będą wzywani na indywidualne spotkania w ratuszu, celem ustalenia miejsca dyslokacji a potem handlu już pod dachem, według numerów zajmowanych pawilonów. Spotkania mają ruszyć za 2 tygodnie. Z ramienia urzędu uczestniczyć w nich będą: zastępca burmistrza Adam Kopczyński, przedstawiciele wydziału komunalnego i gospodarki nieruchomościami a także tzw. mąż zaufania reprezentujący kupców. Dla części dzierżawców będzie to Maciej Werochowski.Mniejsi sprzedawcy, nie posiadający pawilonów skorzystali z okazji by zapytać czy znajdzie się dla nich miejsce w pobliżu rynku na czas remontu i po przeprowadzonej modernizacji. Usłyszeli, że tak. Z sali padały również pytania na temat wystawek. - My opracujemy wspólne rozwiązanie, które pozwoli państwu te wystawki robić, ale wesoła twórczość musi zniknąć - mówił burmistrz.

Maciej Werochowski ze Stowarzyszenia Targowisko Młodzieżowa pospieszył innym handlującym z wyjaśnieniami, gdzie na czas remontu ulokowane zostaną pawilony.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl