Strona główna

'Tysiąc startów Zbigniewa Wiśniewskiego w barwach Floriana'

'Tysiąc startów Zbigniewa Wiśniewskiego w barwach Floriana'

2019-01-24 15:12:56  |  Agata Wiśniewska, fot. az

W sierpniu 2018 r. Zbyszek Wiśniewski wziął udział w III Śliwickiej Dyszce.

Na promocję albumu o powyższym tytule i wspólne świętowanie jubileuszu Zbyszka Wiśniewskiego zapraszają Florianie. - Spotykamy się jutro o godz. 11 w sali obrad chojnickiego ratusza. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - zachęca Andrzej Górnowicz, prezes sekcji biegowej Florian.


Liczba startów, dzisiaj 83-letniego Zbigniewa Wiśniewskiego robi wrażenie na niejednym biegaczu. Zawodnik Floriana taki wynik osiągnął w przeciągu ostatnich 34 lat. - Ja w tym samym czasie przebiegłem połowę tego, co Zbyszek a należy pamiętać, że on jeszcze sporo wybiegał przed Florianem w innym klubach. Należałoby to wszystko zsumować - mówi pełen uznania dla kondycji kolegi Andrzej Górnowicz.

Tysięczny start  Wiśniewski odbył 13 stycznia tj. w dniu 27. finału WOŚP. Wraz z innymi sportowymi zapaleńcami robił kółka w miejskim zieleńcu w ramach biegu "Policz się z cukrzycą".

W albumie, którego promocję zaplanowano na jutro (25.01) ujęto ważniejsze starty chojniczanina. Nakład jest skromny, liczy 150 sztuk. - Tysiąc startów to prawie 650 podiów Zbigniewa Wiśniewskiego. To świetny promotor miasta Chojnice, champion, niedościgniony wzór i niekwestionowany autorytet - mówi Adam Kopczyński zastępca burmistrza.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl