Strona główna

Powiat inwestuje w sprzęt dla przyszłych fachowców

Powiat inwestuje w sprzęt dla przyszłych fachowców

2019-01-22 15:35:21  |  Anna Zajkowska

Specjalistyczne wyposażenie trafi m.in. do technikum przy ulicy Kościerskiej.

Placówki, które zajmują się szkolnictwem zawodowym w Chojnicach niebawem otrzymają kolejne, specjalistyczne i bardzo drogie sprzęty mające pomóc szkolić fachowców. Powiat podpisał właśnie kolejne umowy, opiewające na kwotę 664 tys. zł, na rozstrzygnięte w końcówce 2018 roku przetargi.


Łączna wartość projektu, którego założeniem jest doposażenie szkół zajmujących się szkolnictwem zawodowym to 6 mln zł. Do tej pory powiat zainwestował 5 mln zł. - Zostało jeszcze parę przetargów do rozstrzygnięcia w roku bieżącym, by dopełnić do tej kwoty 6 milinów - mówi starosta Marek Szczepański.

Wśród urządzeń i sprzętów, które trafią do placówek znajdują się: systemy telewizji przemysłowej i alarmowych, sprzęt dla przyszłych techników dentystycznych, wyposażenie pracowni opiekuńczej, laboratorium edukacji zdrowotnej i ratownictwa oraz doposażenie laboratorium masażu i odnowy biologicznej dla zawodu technik masażysta. - Wszystkie firmy, które złożyły swoje oferty są z Chojnic. Do zakupienia zostały jeszcze dodatkowe elementy dla technikum przy ulicy Kościerskiej, CKZiU, i jeszcze dla zawodów medycznych. Trwają już w zasadzie końcowe przetargi – mówi starosta.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl