Strona główna

WOŚP w Chojnicach - znowu rekord!

WOŚP w Chojnicach - znowu rekord!

2019-01-14 16:14:33  |  Anna Zajkowska

170 578,68 zł to kwota jaka padła podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnicach. Przed rokiem, z licytacji i kwesty wolontariuszy, lokalny sztab uzbierał dokładnie 36 314, 95 zł mniej.


Tegoroczna orkiestra była trochę inna niż te, do których przywykliśmy. Po pierwsze, odbyła się nie pod gołym niebem na Starym Rynku, a w ciepłej i suchej hali centrum Parku Chojnice. Tam od godz. 10 odbywały się m.in. gry i zabawy dla dzieci, trwały zapisy do DKMS, a strażacy ochotnicy z Nowej Cerkwi przeprowadzali instruktaż pierwszej pomocy. Trwały także licytacje. O 15. na scenie pojawili się pierwsi muzycy - Pentasong i Fairly Local. Potem Smoot, Pierwiastek z Trzech, MPDwa i Poblo. Na finał zagrała formacja Papa D. Zespół nie zawiódł swojej publiczności, która okazała się być bardziej międzypokoleniowa niż można by przypuszczać. Muzycy zagrali swoje największe przeboje.

Pomiędzy koncertami nie zabrakło pokazów artystycznych, m.in. tancerzy z Akademii Tańca Piętro Wyżej oraz licytacji. Pod młotek poszły dziesiątki fantów. W śród nich koszulka Marcina Gortata z autografami koszykarskiej drużyny (600 zł), złote (2600 zł) i srebrne serduszka z grawerem „WOŚP Chojnice 2019”, Koszulka Red Devils (1100 zł) i piłka z autografami piłkarzy MKS Chojniczanki (750 zł).

W niedzielę (13.01) odbywała się także rodzinna gra miejska w Szkole Podstawowej nr 8.

Tego samego dnia, punktualnie o 12. rozpoczął się także pierwszy chojnicki bieg „Policz się z Cukrzycą”. Ponad setka biegaczy zameldowała  się na starcie i mecie w miejskim zieleńcu.

Kolejną nowością były sobotnie (12.01) „WOŚP-owe Licytacje z Kulturą”. Odbyły się one w Chojnickim Centrum Kultury. W akcji wzięli udział głównie lokalni przedsiębiorcy i samorządowcy.  Podczas licytacji uzbierano dokładnie 62 682, 44 zł.

W sobotę wieczorem odbyła się także Metalowa Orkiestra w pubie Wlad. Kwota uzbierana z wejściówek to 5200, 37 zł.

W tym roku w zbiórkę na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się 160 wolontariuszy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl