Strona główna

Ponad 5 tysięcy złotych od metalowców

Ponad 5 tysięcy złotych od metalowców

2019-01-14 11:54:00  |  Anna Zajkowska

Dokładnie 5 tys. 200 zł uzbierano z wejściówek i licytacji podczas sobotniej (12.01) Metalowej Orkiestry. Cała kwota przekazana została na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


Impreza, w którą angażują się chojniccy i okoliczni fani ciężkiego grania, odbywa się w pubie przy ulicy Młodzieżowej od około ośmiu lat. Na scenie grają zazwyczaj reprezentanci sceny lokalnej oraz goście. W tym roku o to by w lokalu było głośno zatroszczyli się deathmetalowa Tlartza i thrash-deathmetalowy Grin z Trójmiasta. Chojnicką scenę reprezentowali Enemous-Hight Hotel, grunge/groove oraz Moringa, progressive metal. Ostatni z zespołów po raz kolejny przygotował dla publiczności niespodziankę. Formacja, w której skład, w większości, wchodzą muzycy nie istniejącego już od ponad 10 lat Kokonu, zagrała jeden z nigdy nie publikowanych utworów. „Pomnik osła”, to kawałek, w którym na mikrofonie usłyszeć można nie Erniego, dawnego wokalistę Kokonu, a Kubika, człowieka który na ostatnim krążku zespołu odpowiadał głównie za efekty elektroniczne.

Podczas imprezy licytowano m.in. namalowany piórem portret Johna Lennona, autorstwa Justyny Laski-Pietrzyńskiej (150 zł), zdjęcie Daniela Frymarka (160 zł), obraz Barbary Łąckiej (230 zł), srebrne kolczyki (300 zł), voucher na przelot motolotnią (350 zł) i książkę autorstwa chojniczanina Mikołaja Kołyszki pt. „Groza jest święta” (180 zł). Tradycją Metalowej Orkiestry jest także licytacja sera królewskiego. Ważący ponad 3,5 kg fant sprzedano za 261 zł.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej wraz z wolontariuszami Samorządnego Centrum Młodzieżowego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl