Strona główna

Papa D i światełko niespodzianka już w tę niedzielę

Papa D i światełko niespodzianka już w tę niedzielę

2019-01-09 09:51:36  |  Anna Zajkowska

W Chojnicach finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowany został na dwa dni. W sobotę (12.01) w Chojnickim Centrum Kultury odbędzie się „WOŚP-owe Spotkanie z Kulturą”. W niedzielę (13.01) koncerty i atrakcje, wszystkie skumulowane w hali Centrum Park Chojnice. W tym roku wolontariusze kwestować będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.


W zbiórkę pieniędzy podczas tegorocznego finału Orkiestry Owsiaka zaangażowało się w Chojnicach 160 wolontariuszy. Ich znakiem rozpoznawczym, poza puszką z barwnymi motywami i specjalnymi zabezpieczeniami, będą także identyfikatory (ze zdjęciem, hologramem, numerem kwestującego) oraz charakterystyczne fioletowe kominy z serduszkiem.


Koncerty i bieg
Impreza, której przyświeca hasło „Gramy dla dzieci małych i bez focha” rozpocznie się o godzinie 10. O tej porze ruszy strefa zabaw Honolulu, atrakcja dla najmłodszych. Dwie godziny później odbędzie się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez druhów z OSP w Nowej Cerkwi. - O godz. 12., po raz pierwszy, w parku Tysiąclecia odbędzie się chojnicki bieg Policz się z Cukrzycą. Zapisać się można było na dwie trasy, pięciokilometrową oraz na dwukilometrową. Na tę pierwszą mamy już komplet miejsc, na dwukilometrową jeszcze jakieś miejsca są – informował podczas wczorajszej (8.01) konferencji prasowej Krzysztof Ginter, szef chojnickiego sztabu WOŚP.

Set koncertowo-artystyczny otworzy o godz. 14.30 zespół Pentasong. O 15. pokaz przygotowany przez dzieci z Akademii Tańca Piętro Wyżej. Pół godziny później wystąpi Fairly Local z Człuchowa. Zaraz po nich, tj. o 16.30 scenę przejmie Smoot z Sępólna Krajeńskiego. Od 17. będzie okazja posłuchać kompozycji pochodzącego z gminy Brusy Pierwiastka z Trzech. Godzinę później MPDwa z Chojnic. O 19. rozpocznie się koncert trójmiejskiej formacji Poblo. - O godz. 20. chciałbym państwa zaskoczyć w jakiś ciekawy sposób, ale jeszcze nie mogę powiedzieć jaki. Na pewno odbędzie się światełko do nieba, które odbędzie się na dworze, przed halą Centrum Parku. Jest to wysoki punkt na mapie Chojnic, dlatego myślę, że będzie ono bardzo widoczne i efektowne. Po godz. 20., jak wszystko dopieścimy, gramy ostatni koncert tego wieczoru. Będzie to zespół Papa D. Zapraszam starszych, zapraszam młodszych – mówił Ginter.
Podczas finału Orkiestry działać będzie także punkt zgłaszania się potencjalnych dawców szpiku, kawiarenka, sklepik WOŚP, strefa masażu. Nie zabraknie też rzecz jasna licytacji.

Poza biegiem, całe wydarzenie przeprowadzone zostanie na hali Centrum Parku przy ulicy Huberta Wagnera 1. Tam też przeniesiony zostanie, z mieszczącego się do tej pory w murach klubu Chojniczanki, sztab wolontariuszy.

Licytacje w sobotę

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jednak nie tylko zabawa. Ważnym punktem są zawsze licytacje. Te, pod nazwą „WOŚP-owe Spotkanie z Kulturą”, odbędą się w sobotę w Chojnickim Centrum Kultury. - Jest to impreza, na którą po części zapraszamy na pisemne zaproszenie. Bardzo dużo też chwytamy za telefon, dzwonimy i zapraszamy ludzi. Zapraszamy także mieszkańców, którzy mają ochotę policytować bardziej cenne fanty. W takcie licytacji planujemy występy Darka Buczka przy akompaniamencie Arka Peplińskiego. To będzie kameralny koncert – opowiadał wiceburmistrz Adam Kopczyński, który w tym roku włączył się w organizację finału Orkiestry. - Na koniec wystąpi Chojnickie Studio Rapsodyczne ze swoją słynną sztuką „Romeo i ...”, gdzie postaramy się zaangażować także publiczność – dodał.

Wstęp na to wydarzenie to koszt 50 zł od pary. Część imprezy poprowadzi znany prezenter pogody i podróżnik Jarosław Kret. Później zmienia go szef Promocji Regionu chojnickiego Roman Guzelak i Daria Kwiatkowska, specjalista ds. marketingu galerii handlowej w Lipienicach. Początek o godz. 17.

Zlicytowane zostaną m.in.: zdjęcia fotografów Aleksandra Knittera i Daniela Frymarka, SPA dla dwojga w Hotelu Notera, rzeźba Jarosława Urbańskiego, weekendowy pobyt dla dwojga w willi Mistral w Ustce, złote i srebrne serduszka, książki autorstwa wspomnianego już Jarosława kreta z autografami oraz kolacja z nim. Pod młotek pójdzie także tytuł honorowego burmistrza Chojnic w dniu 31 stycznia 2020, czyli w setną rocznicę powrotu Chojnic do macierzy. Wśród blisko 50 fantów znajduje się także maskotka łoś Finio.

Metalowa Orkiestra
W sobotę od godz. 19.30 odbędzie się również organizowana przez Fundację Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Metalowa Orkiestra. Wstęp na imprezę to koszt 10 zł, pieniądze zbierane będą bezpośrednio do WOŚP-owyh puszek wyłącznie przez wolontariuszy z chojnickiego sztabu.

Na scenie zaprezentują się cztery zespoły, dwa z Trójmiasta i dwa z lokalne. Będą to Tlartza (death metal), Grin (thrash-death metal), Enormous-High Hotel (grunge, groove) oraz Moringa (instrumental progressiv metal). Pomiędzy występami przeprowadzone zostaną licytacje. Pod młotek pójdą m.in. obrazy chojnickich artystów: Barbary Łąckiej, Justyny Laski-Pietrzyńskiej i Piotra Górskiego, pieszczochy basisty zespołu Vader, płyty, biżuteria, książki z autografami autorów. Impreza odbędzie się w chojnickim pubie Wla przy ul. Młodzieżowej 35.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl