Grali w Skorzewie, Węgierskiej Górce i Żarnowcu

2018-12-19 09:21:55  |  ig

Sportowcy zaliczyli udany występ m.in. w Skorzewie.

Tenisiści z UKS "Ósemka" nie zwalniają tempa. Miniony weekend spędzili na wyjazdach biorąc udział w różnych turniejach tenisowych.

15 grudnia 2018 (sobota) w Skorzewie odbył się turniej tenisa stołowego o puchar wójta Gminy Kościerzyna. Chojnicki klub UKS ”Ósemka” NEW HOUSE/BB AUTO reprezentowali: Michał Brieger, Piotr Mojka, Maksymilian Żychliński, Albert Raith, Wojciech Glaner.

Nasi tenisiści zajęli następujące lokaty:
W kat. do 18 lat 1. miejsce zajął Albert Raith, 2. miejsce Wojciech Glaner .
W kat. do 35 lat 1. miejsce Piotr Mojka, 2. miejsce Maksymilian Żychliński.
W kat. powyżej 35 lat 1. miejsce Michał Brieger.

W dniach 15-16 grudnia w Węgierskiej Górce odbył się 4 turniej Grand Prix Weteranów w tenisie stołowym, na który wybrała się Iwona Gadomska, Sławomir Januszewski (Chojnice) i Leszek Jodaniewski z Człuchowa.

W całym turnieju wzięło udział 206 zawodników z całej Polski. Zawody zostały rozegrane w 10 kategoriach. Iwona Gadomska w kategorii kobieta 40+ (16 zawodniczek) wychodząc z grupy uplasowała się na pozycji 7-8. Sławomir Januszewski w kategorii Mężczyzna 40+ (40 zawodników) wygrywając turniej pocieszenia zajął miejsce 25. Leszek Jodaniewski w kategorii 65+ (25 zawodników) stanął na podium zajmując miejsce 3-4.

Równolegle, 16 grudnia, odbywały się zawody w Żarnowcu, dokładniej Turniej tenisa stołowego o puchar Prezesa G.EN.GAZ ENERGIA.  Na tym wyjeździe chojnicki klub UKS ”ÓSEMKA” NEW HOUSE/BB AUTO reprezentowali: Michał Brieger, Piotr Mojka, Maksymilian Żychliński,  Albert Raith, Mateusz Żychliński. Pierwsze miejsce zajął Michał Brieger, 3. Maksymilian Żychliński, 4. Piotr Mojka, 5. miejsce wywalczył Maksymilian Żychliński, na pozycji 9-12 uplasował się Albert Raith.

Zawodnicy UKS "Ósemka" zajęli dobre lokaty także na turnieju w Żarnowcu.