Strona główna

W piątek prezentacja projektu a realizacja ... Aktualizacja

W piątek prezentacja projektu a realizacja ... Aktualizacja

2018-11-28 10:24:07  |  Tekst Agata Wiśniewska, fot. (az)

- 30 listopada o godz. 12 w sali obrad rady miejskiej będziemy prezentować publicznie projekt zadaszenia targowiska przy ul. Młodzieżowej - informuje burmistrz Arseniusz Finster.- Zapraszamy stowarzyszenie, zapraszamy osoby funkcjonujące na targowisku. Będzie prezentacja gotowego projektu - dodaje włodarz. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 3 mln zł. Arseniusz Finster podaje, że w przyszłorocznym budżecie brak jest środków na wykonanie zadania. W 2019 roku w  pierwszej kolejności realizowane będą inwestycje, na które magistrat pozyskał dotację z Unii, tak jest np. w przypadku remontu dachu targowiska przy ul. Angowickiej.
Źródło finansowania inwestycji przy ul. Młodzieżowej, tj. zadaszenia wraz z zagospodarowaniem terenu, burmistrz upatruje w budżecie obywatelskim, który w roku 2020 planowo miałby wynieść 2-3 mln zł.  - To już będzie pokaźna kwota, gdzie duże inwestycje takie jak fosa czy targowisko na Młodzieżowej będzie można głosować i lokować w tych inwestycjach.

Do miejskiej kasy od handlujących na rynku przy ul. Młodzieżowej  wpływa średnio miesięcznie 23 tys. zł. - Około 19 tys. zł z tej sumy to jest opłata za dzierżawione boksy i place, resztę stanowi tzw. opłata targowa - informuje skarbnik miasta Wioletta Szreder.

 

Aktualizacja 29.11.2018 r.

Nastąpiła zmiana miejsca prezentacji projektu. Ta zamiast w sali obrad odbędzie się w salce radnego (p. 406, I piętro obok Biura Rady).

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl