Strona główna

Nietrzeźwy kierowca taksówką uderzył w płot posesji

Nietrzeźwy kierowca taksówką uderzył w płot posesji

2018-11-22 15:03:52  |  oprac. (az), fot. KPP Chojnice

Wczoraj (21.11) wieczorem w Łęgu kierujący taksówką uderzył w ogrodzenie posesji. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.


- Policjanci z czerskiego komisariatu, wczoraj około godziny 20:30, otrzymali informacje, że na jednej z ulic w Łęgu taksówka uderzyła w płot posesji. Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że kierowca osobowego mercedesa najprawdopodobniej nie zapanował nad pojazdem, co doprowadziło do zdarzenia drogowego. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy - informuje st. sierż. Justyna Przytarska, rzecznik prasowa KPP w Chojnicach. Badanie wykazało, że 69-letni mieszkaniec Gdańska miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a auto zostało odholowane na strzeżony parking.

- Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna w najbliższym czasie zostanie ukarany mandatem. Poniesie także odpowiedzialność za przestępstwo, jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia Przytarska. Według Kodeksu Karnego za tego typu wykroczenia grozi grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. - Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych - dodaje.

- Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia! Pijany kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, jak również ocenę własnych możliwości. Znacznie też obniża samokontrolę i koncentrację oraz powoduje rozproszenie uwagi i senność – upomina st. sierż. Justyna Przytarska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl