Strona główna

Za tydzień zbierze się nowo wybrana rada powiatu

Za tydzień zbierze się nowo wybrana rada powiatu

2018-11-15 10:25:01  |  Agata Wiśniewska

Dokładnie 22 listopada (czwartek) o godz. 11 rozpoczną się pierwsze obrady Rady Powiatu Chojnickiego VI kadencji. Po złożeniu ślubowania radni w tajnym głosowaniu wybiorą włodarzy, przewodniczącego i wiceprzewodniczącego gremium, a także członków zarządu powiatu. Niespodzianek nie należy się spodziewać. Stanowiska  zostały podzielone już kilka dni po wyborach.


Porządek obrad czwartkowej sesji zawiera pięć punktów. Czwarty z nich traktuje o głosowaniu. To zdaje się być czystą formalnością. W końcu pięć dni po przeprowadzonych wyborach samorządowych, dokładnie 26 października, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej,  przedstawiona został lista nazwisk, będąca efektem porozumiem miedzy Koalicją Obywatelską, Powiatowym Forum Samorządowym oraz Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Koalicjanci poinformowali, że stanowisko włodarza powiatu obejmie Marek Szczepański - obecnie wicestarosta a jego zastępcy Mariusz Paluch. Z kolei Stanisław Skaja (starosta) obejmie urząd etatowego członka zarządu. Nieetatowymi członkami będą Stefania Majewska - Kilkowska oraz Jarosław Szumacher.  Na stanowisku przewodniczącego rady, kolejną kadencję, ma pozostać Robert Skórczewski. Bożena Stępień i Mateusz Łangowski, to kandydaci na wiceprzewodniczących rady.

Nowe gremium powiatowe tworzyć będzie 14 radnych koalicji: KO, Bezpartyjni Samorządowcy i PFS, pięcioro reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch z KWW dla Miasta, Gminy i Powiatu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl