Dobra gra w Sępólnie

2018-11-13 12:55:35  |  ig

W minioną sobotę (10.11) w Sępólnie Krajeńskim odbył się otwarty indywidualny turniej tenisa stołowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Chojnicki klub UKS „ÓSEMKA” NEW HOUSE/ BB AUTO reprezentowali: Iwona Gadomska, Michał Brieger, Sławomir Wilczek, Krzysztof Pieragowski, Maciej Pawlak, Łukasz Łysak, Mateusz Żychliński, Marek Stasiak, Maksymilian Żychliński, Albert Raith, Dominik Frąckowiak, Wojciech Glaner. Chojnice reprezentował również Sławomir Januszewski, Jarosław Mikołajewski, Michał Drejer, Czarek Drejer i Dariusz Łosin.

Turniej został rozegrany w 6 kategoriach, najliczniejszą załogą była ekipa z Chojnic. Przyjechali również zawodnicy ligowi z Bydgoszczy, Nakła, Szubina, Brodnicy, Łasina. Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie sportowym, pasjonaci tenisa stołowego mogli z pewnością pocieszyć oczy.

W kat. chłopcy rocznik 2001-2007 zwyciężył zawodnik z Chojnic Maksymilian Żychliński w finale pokonując zawodnika trzecioligowego, Raith Albert zajął 4 miejsce, 5 miejsce Glaner Wojciech, 6 miejsce Dominik Frąckowiak.

W kat. chłopcy 2008 i młodsi Czarek Drejer zajął miejsce 7.

W kat. Kobiety Open Iwona Gadomska zajęła 3 miejsce.

W kategorii Amator również bardzo wysoko zaszli nasi zawodnicy: Mateusz Żychliński zajmując 2 miejsce, Krzysztof Pieragowski miejsce 3, Sławomir Wilczek uplasował się na miejscu 5, tuż za nim Maciej Pawlak miejsce 6, Jarosław Mikołajewski , Michał Drejer pozycja 7-8, Łukasz Łysak 9-12, Marek Stasiak, Dariusz Łosin 13-16.

W kat. Open Michał Brieger zajął 5 miejsce, Sławomir Januszewski 9-12, Leszek Jodaniewski z Człuchowa miejsce w przedziale 13-16.