Strona główna

Policjanci z chojnickiej komendy także na L4

Policjanci z chojnickiej komendy także na L4

2018-11-07 11:38:43  |  Agata Wiśniewska, fot. KPP Chojnice

- W naszym powiecie istnieje taki sam problem, jak w jednostkach na terenie całego kraju - przyznaje st. sierż. Justyna Przytarska, rzecznik prasowy chojnickiej policji.


- Staramy się zachować ciągłość służb. Wymaga to z naszej strony pewnego rodzaju przeorganizowania i przesuwania funkcjonariuszy pełniących służbę. Policjanci są dyslokowani wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebni - mówi st. sierż. Justyna Przytarska. Ile dokładnie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przebywa na  chorobowym? - Z uwagi na to, że zwolnienia lekarskie wpływają drogą elektroniczną do KWP oraz drogą papierową, nie jesteśmy w stanie zweryfikować dokładnie, ilu funkcjonariuszy na daną chwilę przebywa na zwolnieniu chorobowym - odpowiada pani rzecznik.

Masowe zwolnienia lekarskie są nieoficjalną formą protestu funkcjonariuszy w całym kraju. Policjanci domagają się podwyżek. 

Dzisiaj (7.11) na stronie chojnickiej komendy został opublikowany fragment listu komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka do policjantek i policjantów: "Tak jak Wy wierzę w sens służby, w poświęcenie i oddanie. Wierzę w odpowiedzialność. Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji."

 

W czwartek (8.11) w MSWiA ma odbyć się spotkanie ministra z przewodniczącymi Federacji Służb Mundurowych. - Na pewno funkcjonariusze nie zgadzają się z tym, że żołnierz zawodowy od stycznia ma zarabiać więcej niż funkcjonariusz. Prezydent już podpisał rozporządzenie dla żołnierzy zawodowych, w kwocie 650 zł od stycznia,  a funkcjonariuszom proponuje się 309 zł od stycznia i 250 zł od lipca. Dla mnie to jest nie do pojęcia, dlaczego żołnierz zawodowy, który z całym szacunkiem siedzi w koszarach, ma otrzymać większy wzrost uposażenia niż policjant, który codziennie naraża swoje życie - mówi Józef Partyka przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. pomorskiego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl