Strona główna

Gminne szkoły otrzymają 96 laptopów

Gminne szkoły otrzymają 96 laptopów

2018-11-06 11:11:15  |  Anna Zajkowska

Beata Burda (z lewej) informuje, że laptopy dla gminnych nauczycieli są już zakupione. Rozdysponowane zostaną prawdopodobnie na koniec listopada.

Przypuszczalnie jeszcze w tym miesiącu do gminnych szkół trafi 96 laptopów. - Posłużą one nauczycielom do wykonywania ich codziennych obowiązków - mówi Beata Burda, dyrektor wydziału programów rozwojowych.


Dostawa komputerów do szkół realizowana jest w ramach projektu pn. „Stawiamy na edukację”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Na zadanie w gminie Chojnice przeznaczono 267 tys. zł. Za tę kwotę planowano kupić 85 laptopów, które zostałyby rozdysponowane pomiędzy 11 gminnych szkół. Po przetargu okazało się, że taka ilość urządzeń pochłonie o 84 tys. zł mniej. Ogłoszono więc kolejny przetarg. - Niestety komputery były już droższe niż przy wcześniejszym. Liczyliśmy, że uda nam się dokupić jeszcze 25 laptopów. Oszczędności starczyło jednak tylko na 11. Łącznie mamy ich 96 - wylicza Beata Burda, dyrektor wydziału programów rozwojowych.

Laptopy trafią do placówek w: Silnie – 11 urządzeń, Lichnowach – 10, Nieżychowicach – 7, Ostrowitem i Sławęcinie – 9, Kłodawie – 7, Charzykowach – 11, Pawłowie – 10, Ogorzelinach – 11, Swornegaciach - 9 i Nowej Cerkwi – 11. Beata Burda przyznaje, że szkoły cieszą się i z tej ilości nowego sprzętu. - Przyda się on chociażby w związku z obowiązkiem prowadzenia przez nauczycieli elektronicznego dziennika. Takie urządzenie powinno być właściwie w każdej klasie. Wtedy nauczyciel mógłby bezpośrednio wpisywać oceny w trakcie zajęć lekcyjnych – mówi dyrektor wydziału programów rozwojowych.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl