Strona główna

Ostatnia sesja radnych piątej kadencji

Ostatnia sesja radnych piątej kadencji

2018-10-29 14:15:16  |  Anna Zajkowska

Piątkowa (26.10) sesja rady powiatu znacznie różniła się od poprzednich. Nie było dyskusji. Nikt nie składał interpelacji ani zażaleń. Nie brakowało za to podziękowań za współpracę oraz pożegnań. Te padały głównie z ust radnych, których w nowej kadencji już nie zobaczymy.

W ciągu ostatnich czterech lat rada powiatu spotkała się na 36 sesjach. Podczas nich przegłosowała 400 uchwał. Najwięcej, bo 112, odnotowano w 2016 roku.

Na początku kadencji, w 2014 roku, powołano siedem stałych komisji rady powiatu chojnickiego: rewizyjną, budżetu i gospodarki, rolnictwa i ochrony środowiska, edukacji, kultury, sportu i promocji, zdrowia i spraw społecznych oraz infrastruktury i transportu. Odbyły one 220 posiedzeń.

- Kadencja 2014-2018, to kadencja dynamicznego rozwoju oraz historyczny budżet naszego powiatu. Wyrażam głębokie uznanie za zaangażowanie w tworzenie warunków rozwoju powiatu chojnickiego, którego rezultatem jest jego obecny wizerunek - mówił Robert Skórczewski, przewodniczący komisji. - Nie były to łatwe 4 lata, ale owocne. Bardzo dużo pracy, trudnych decyzji. Nie zawsze we wszystkim zgadzaliśmy się ze sobą, ale gdybyśmy zawsze byli jednomyślni byłoby zbyt monotonie, byśmy szli w jednym kierunku. Dlatego musimy mieć różne osoby, różnych radnych, żebyśmy jak najszerzej patrzyli na sprawy naszego powiatu - dodał.

Rajcy, którzy żegnają się już ze swoją funkcją w powiecie, dziękowali swoim koleżankom i kolegom głównie za profesjonalne i rzeczowe podejście do rozważanych kwestii oraz za zaangażowanie w sprawy powiatu i ludzi. Życzyli także powodzenia tym, którzy zostają oraz tym, którzy niebawem zajmą ich miejsce.

Wszyscy radni otrzymali z rąk starosty, Stanisława Skai oraz Roberta Skórczewskiego drobny upominek.

Mandaty członków obecnego gremium wygasną z dniem 16 listopada. W starostwie do tego czasu nie przewidują już więcej spotkań sesyjnych.

Radę powiatu w połowie listopada oficjalnie opuszczą: Krystyna Kijek, Leszek Zawadzki, Ludomiła Paczkowska, Andrzej Sabiniarz, Leszek Redzimski, Zbigniew Mania i Zenon Bieliński.

Zostają w niej natomiast: Marek Szczepański, Mariusz Paluch, Stanisław Skaja, Mirosława Dalecka, Marek Szmaglinski, Sławomir Rząska, Bożena Stępień, Waldemar Goliński, Eugeniusz Wirkus, Robert Skórczewski, Tomasz Orzłowski, Jarosław Schumacher,  Teresa Kropidłowska i Maciej Jakubowski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl