Strona główna

Sprawca napaści seksualnej zatrzymany

Sprawca napaści seksualnej zatrzymany

2018-10-23 12:40:48  |  oprac. red.

Policjanci z Czerska zatrzymali na gorącym uczynku 19-letniego mężczyznę podejrzanego o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec 18-letniej kobiety, która wracała z pracy do domu. Podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mieszkaniec Czerska został tymczasowo aresztowany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Czersku w godzinach nocnych patrolowali rejon jednego z marketów w tym mieście. W pewnym momencie usłyszeli przerażający krzyk kobiety, która wołała o pomoc. - Policjanci natychmiast ruszyli do akcji, a gdy wybiegli zza budynku zobaczyli uciekającą kobietę oraz mężczyznę, który zaatakował ją, szarpał za ubranie i przyciskał do drzewa - mówi st. sierż. Justyna Przytarska.

Napstnik na widok policjantów próbował uciekać, jednak policjanci szybko odcięli mu drogę ucieczki i zatrzymali go. - Mężczyzna był bardzo agresywny i wulgarny wobec policjantów. Interweniujący funkcjonariusze byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek. Od mężczyzny było wyraźnie czuć zapach alkoholu, został przebadany alkomatem, który wskazał prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W toku dalszych czynności w rozmowie z przerażaną i roztrzęsioną 18-latką, policjanci ustalili, że mężczyzna szedł za nią, kiedy ona wracała z pracy do domu. 19-latek w pobliżu jej miejsca zamieszkania zaciągnął ją do klatki schodowej i zagroził pozbawieniem życia, tam zaczął ją szarpać i dotykać wbrew jej woli w miejscach intymnych. Przerażona dziewczyna zdołała się wyrwać i próbowała uciekać przed napastnikiem. Na szczęście w pobliżu znaleźli się policjanci, którzy pomogli mieszkance Czerska - podaje rzecznik prasowy chojnickiej policji.

Stróże prawa po udzieleniu pomocy kobiecie, zatrzymanego mężczyznę przewieźli do Chojnic i osadzili w policyjnym areszcie. Wczoraj 19-latek został doprowadzony do Prokuratury w Chojnicach. Prokurator przesłuchał 19-latka i przedstawił mu zarzuty, które dotyczyły dopuszczenia się innej czynności seksualnej.

Sąd na wniosek prokuratora i policjantów zadecydował, że mężczyzna, najbliższe miesiące spędzi za kratami aresztu śledczego. Za przestępstwo z art.197 par.2 Kodeksu Karnego może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl