Strona główna

'To nasza wspólna historia'

'To nasza wspólna historia'

2018-10-18 10:37:02  |  Agata Wiśniewska, fot. nadesłane

Projekt realizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  przez sołectwo Kłodawa i "Kłodawianki", wystartował w miniony weekend. W jego ramach mieszkańcy Kłodawy, Powałek, Zbenin i Klosnowa udali się na wycieczkę do Szymbarku. Druga część projektu, to wielki test z historii II wojny światowej.


- Na realizację projektu pn. "To nasza wspólna historia" otrzymaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem "Kłodawianki" grant LGD Ziemi Człuchowskiej i Akumulatora Społecznego w wysokości 2900 zł. Łatwo nie było - mówi Robert Piesik sołtys Kłodawy.

Pierwszą część projektu mieszkańcy czterech sąsiadujących ze sobą sołectw zrealizowali w ubiegłą sobotą (13.10). Odwiedzili Szymbark pogłębiając swoją wiedzę historyczną. - Zależy mi bardzo, żeby młodzież, ale też dorośli mieszkańcy poznali bardziej namacalnie, naocznie tragicznie dzieje naszej Ojczyzny, tym bardziej iż w czasie II wojny światowe wielu mieszkańców Kłodawy i nie tylko oddało życie dla naszej wolności. To bardziej przemawia niż suchy tekst z książki - mówi Piesik. Na uczestnikach wycieczki spore wrażenie zrobiła symulacja bombardowania w bunkrze Gryfa Pomorskiego, dom Sybiraka, czy wagony z lokomotywą, które wywoziły Polaków na odległy Sybir do katorżniczej pracy.

Druga część projektu, to wielki test z historii II wojny światowej, który odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Kłodawie. Laureaci otrzymają nagrody. Szczegóły na początku listopada.

"Program dofinansowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Instytut wolności - Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Program Fundusz inicjatyw Obywatelskich"


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl