Strona główna

53. Ogólnopolski Wielobój Uniwersalny

53. Ogólnopolski Wielobój Uniwersalny

2018-10-12 16:20:01  |  Marzenna Osowicka

W najbliższy weekend 13 – 14 października Chojnice będą areną zmagań sportowców, dla których hasłem przewodnim stała się idea kalokagathii (gr. kalós kagathós–piękno i dobro) – starogreckiego ideału łączącego sprawność i wytrzymałość fizyczną z doskonałością etyczną przejawiającą się w afirmacji i popularyzacji zasad gry fair-play.


Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice oraz Szkoła Podstawowa nr 8 po raz dziesiąty organizują Ogólnopolski Wielobój Uniwersalny. Celem jest propagowanie i czynne uprawianie wielodyscyplinowości: szachów, tenisa stołowego, pływania, wyciskania w leżeniu, jak również konkurencji lekkoatletycznych: biegu sprinterskiego, skoku w dal oraz rzutu oszczepem, a także duathlonu: wyścigu kolarskiego i biegu.

Celem wieloboju jest sprawdzenie wszystkich cech potrzebnych do osiągania dobrych wyników w sporcie: szybkości, wytrzymałości, siły, gibkości, refleksu, odporności psychicznej, sprawności intelektualnej, umiejętności opanowania różnorodnych technik itd. W efekcie wielobój łączy wręcz sprzeczne ze sobą dyscypliny, lecz na tym właśnie polega wszechstronność.

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, którzy chcieliby sprostać wyzwaniu – zarówno młodzież jak i osoby dorosłe.

Impreza zostanie zorganizowana przy współpracy z klubem Fitness „KANAMA”, Centrum Park Chojnice i MKS Chojniczanka.

Informator i regulamin zawodów

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl