Strona główna

Magda i Oskar z medalami Mistrzostw Polski klas olimpijskich

Magda i Oskar z medalami Mistrzostw Polski klas olimpijskich

2018-10-02 11:36:57  |  Łukasz Dzięcielski Chojnicki Klub Żeglarski, fot. profil Fb Laser ChKŻ Chojnice

W dniach 27-30 września na wodach Zatoki Gdańskiej w Gdańsku-Górkach Zachodnich rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. Poznaliśmy medalistów w klasach Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470, RS:X kobiet i mężczyzn, 49er, 49erFX oraz Nacra 17. Regaty miały formułę otwartą czyli mogli w nich startować także zawodnicy spoza Polski.


Najwięcej emocji było w klasie Laser Radial. Zacięta walka toczyła się pomiędzy Agatą Barwińską z MOS SSW Iława i Magdaleną Kwaśną z ChKŻ Chojnice. Dziewczyny nie odpuszczały i pokazały szczyt swoich umiejętności. Po 9 wyścigach sprawa złotego medalu była nadal otwarta i dopiero medalowy wyścig rozstrzygnął rywalizację pomiędzy Agatą i Magdą. Emocji nie zabrakło także w medalowym, wyścigu, gdzie obie zawodniczki pilnowały się i pierwsza na metę wpłynęła Magda, ale za nią linię mety minęła Barwińska i to ona cieszyła się z tytułu Mistrzyni Polski. Magda Kwaśna powtórzyła wynik z ostatnich dwóch lat, kiedy również była druga wśród seniorek.

Dodatkowo Magda mogła cieszyć się ze złotego medalu w klasyfikacji Młodzieżowej. Na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława). Rok temu wszystkie trzy zawodniczki zajęły te same miejsca.

W klasie Finn ChKŻ reprezentował Oskar Adamiak, który był jednym z młodszych zawodników w tej klasie. Pokazał, że także może rywalizować ze starszymi kolegami i ostatecznie mógł się cieszyć z brązowego medali w klasyfikacji Młodzieżowej. Ostatecznie zakończył regaty na dobrym 8 miejscu.

Ostatni nasz zawodnik Damian Kosmalski, który startował w klasie Laser Standard, zakończył regaty na 8 miejscu w klasyfikacji Młodzieżowej (18 miejsce ogółem).

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl