Strona główna

Dla PSL 'Człowiek jest najważniejszy'

Dla PSL 'Człowiek jest najważniejszy'

2018-09-25 21:33:57  |  Anna Zajkowska

W poniedziałek wieczorem (24.09) lokalny oddział Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawił swoich kandydatów do rady powiatu, gminy oraz do sejmiku województwa. Głównym założeniem ludowców jest poprawa współpracy między samorządami. Swoją uwagę skupiają też na potrzebach osób starszych oraz z niepełnosprawnościami.

 

Podczas wczorajszej konwencji wyborczej Leszek Zawadzki, przewodniczący komitetu PSL podkreślał, że ideą, która przyświeca wszystkim członkom komitetu jest hasło „Człowiek jest najważniejszy”. To właśnie jego potrzeby wysuwają na pierwszy plan. - Chcemy położyć nacisk na opiekę nad osobami starszymi i pokrzywdzonymi przez los - mówił Zawadzki. Radny powiatowy starający się ponownie o mandat jest zdania, że w Chojnicach powinny być przynajmniej dwa domy spokojnej starości. Obejmowałby one  jednak także osoby niepełnosprawne np. takie, które straciły już swoich opiekunów. - Ci ludzie też się starzeją, ich rodzice, którzy najczęściej są opiekunami umierają a oni są pozostawieni sami sobie. W tym ośrodku znaleźli by swoją ostoję - dopowiada Ireneusz Kiełb.

 

Drużyna PSL zgodnie podtrzymuje, że po wygranych wyborach stawiać będzie też na poprawę współpracy między samorządami. Zadba o lepszą jakość budowanych dróg oraz by powstawały nowe sale gimnastyczne. Startujący z list PSL deklarują, że jako radni skupiać się będą na rozwiązywaniu problemów, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy powiatu chojnickiego, a najważniejsze w podejmowaniu trudnych decyzji będzie ich życiowe doświadczenie.

 

Polskie Stronnictwo Ludowe do rady powiatu chojnickiego wystawia 17 kandydatów. Są to: Leszek Zawadzki, Jeremi Chlebowicz, Ireneusz Kiełb, Anita Lubczyńska - Kiełpińska, Ewelina Cieślik, Alicja Kitowska, Beata Lebiedzińska, Lech Markiewicz i Adam Drabek (Okręg nr 1), Sławomir Łoniewski, Mirosław Nowakowski, Renata Kotarska, Maria Rogenbuk, Dominik Stoltman (Okręg nr 2),Dorota Chabowska, Czesław Peplinski, Wacław Ackermann (Okręg nr 4).

Do rady gminy Chojnice z ramienia PSL startuje: Krzysztof Sawicki (Okręg nr 7).

O dostanie się do sejmiku województwa pomorskiego starają się: Marlena Biernacka i Krzysztof Zieliński z Czerska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl