Strona główna

Projekt „Z książką na start”. Odbierz Paszport Małego Czytelnika

Projekt „Z książką na start”. Odbierz Paszport Małego Czytelnika

2018-09-20 15:17:13  |  Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach

W dalszym ciągu zapraszamy dzieci w wieku 0-6 lat i ich rodziców do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach i wzięcia udziału w projekcie „Z książką na start”. Jego inicjatorem jest Fundacja Metropolia Dzieci, a realizowany jest już w ponad 30 pomorskich bibliotekach.

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi od 0 do 6 roku życia do przyjścia do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci MBP (I piętro, pokój 112) lub Filii nr 6 przy ul. Młodzieżowej, gdzie każdy Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Pakiet Startowy. Znajdzie w nim Paszport Biblioteczny oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań. W Paszporcie Mały Czytelnik będzie zbierał pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Będzie to świetną motywacją dla dziecka do wypożyczania, a następnie samodzielnego czytania lub słuchania książek czytanych mu przez rodziców. Zachęcamy Małych Czytelników do rozpoczęcia swojej przygody z książką!

Organizatorem akcji „Z książką na start” jest Fundacja Metropolia Dzieci. Program ruszył w marcu 2016 roku, a do końca września 2017 roku swoją przygodę z biblioteką rozpoczęło już ponad 6000 najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Obecnie bierze w niej udział ponad 30 bibliotek publicznych z województwa pomorskiego, które swoje siedziby mają w 62 miejscowościach. Akcja wzorowana jest na brytyjskim projekcie Bookstart, który działa od 1992 roku i przynosi świetne rezultaty. Jego głównym celem jest promocja czytelnictwa i pokazanie ciekawych sposobów na wspólne spędzanie czasu, jakimi są wyjście do biblioteki i wypożyczenie książki oraz czytanie i rozmowa o książce. Pamiętajmy, że miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Patronami projektu „Z książką na start” są: Instytut Książki, Biblioteka Narodowa, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Marszałek Województwa Pomorskiego. W chojnickiej MBP program zainaugurowany został w ramach akcji „Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza”.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl