Strona główna

Wójt ma kontrkandydata. Jest nim Krzysztof Klapa

Wójt ma kontrkandydata. Jest nim Krzysztof Klapa

2018-09-21 14:51:37  |  Agata Wiśniewska, fot. arch.

W tym roku mieszkańcy gminy Chojnice, w jesiennych wyborach samorządowych, będą mogli postawić krzyżyk przy jednym z dwóch nazwisk. O stanowisko wójta ubiega się ponownie Zbigniew Szczepański - szefujący gminie dokładnie od 28 lat i Krzysztof Klapa wicedyrektor Technikum nr 2 w Chojnicach. Przed czterema laty zabrakło chętnych do zmierzenia się z weteranem samorządu.


Krzysztof Klapa ma 36 lat, żonę, dwóch synów i właśnie oczekuje narodzin córki. Pochodzi ze wsi Rataje w województwie wielkopolskim. W Chojnicach zamieszkał 11 lat temu za sprawą małżeństwa z Katarzyną - koleżanką ze studiów, z którą połączyła go nie tylko miłość, ale także wspólna pasja - rolnictwo.

Klapa ukończył studia rolnicze z zakresu ochrony roślin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Na tej samej uczelni uzyskał również tytuł doktora w dziedzinie agronomii. Ponadto podyplomowo ukończył logistykę i transport oraz zarządzanie oświatą. Od 11 lat związany jest ze szkołą przy ulicy Dworcowej 1, a od 4 lat pełni funkcję wicedyrektora tejże placówki. Jak mówi, jest dumny z faktu, iż może brać udział w kontynuowaniu dobrej tradycji.  Swoje kontakty naukowe stara się wykorzystywać dla podnoszenia jakości kształcenia szkoły, w której pracuje, m. in. współpracuje z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu organizując wyjazdy swoich uczniów na różne sympozja, szkolenia i konferencje oraz ze wspomnianym wyżej UTP w Bydgoszczy. W Technikum nr 2 wdrożył oprogramowanie logistyczne obecnie szeroko wykorzystywane w gospodarce. Dla tejże placówki pozyskał środki z konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Wsi na wyposażenie pracowni gastronomicznej, dzięki czemu uczniowie technikum żywienia mogą zdobywać praktykę w nowoczesnej pracowni na miarę XXI wieku.

Kandydata na stanowisko wójta Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywni dla gminy pytamy,  jaka jest jego wizja samorządu. - Chciałbym wzmocnienia rad sołeckich, aby stały się autentycznym gospodarzem na swym terenie. Ważnym aspektem dla mnie jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez poprawę jakości dróg gminnych tj. usunięcie przydrożnych zakrzaczeń, odpowiednie oświetlenie i oznakowanie - mówi Krzysztof Klapa. Rywal Zbigniewa Szczepańskiego za ważne uważa także podniesienie atrakcyjności miejscowości turystycznych, w celu przyciągnięcia większej ilości turystów. Klapa jest także współorganizatorem spotkań Biskupiego Uniwersytetu Ludowego działającego od ponad dwudziestu lat przy Technikum nr 2.

Wicedyrektor cieszy się sporą sympatią wśród uczniów. Pociągnięci na szkolnym korytarzu za język odpowiadają: - Jego lekcje są bardzo ciekawe, zawsze przekazuje nam najnowsze informacje z dziedzin, które nas interesują, zna się na tym, co robi. To najlepszy nauczyciel na świecie. Taki, który sprawia, że do szkoły chodzimy z przyjemnością. Swoje zdanie na temat ubiegającego się o stanowisko włodarza gminy mają też rolnicy. Chwalą dotychczasową współpracę z obecnym wójtem, cenią sobie jego osiągnięcia, ale nie ukrywają, że Krzysztof Klapa mógłby wnieść w rozwój gminy nowe pomysły. Byłby - jak mówią - takim powiewem świeżości.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl