Strona główna

Wystawa plenerowa 'Szarża pod Krojantami'

Wystawa plenerowa 'Szarża pod Krojantami'

2018-08-31 09:41:07  |  Łukasz Sajnaj, ChCK

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na Stary Rynek, gdzie można zobaczyć zdjęcia Joachima Dąbrowskiego ukazujące coroczną inscenizację szarży odbywającej się pod Krojantami.


Joachim Dąbrowski zawodowo fizjoterapeuta, pasjonat fotografii, grafiki, malarstwa i muzyki. Fotografuje z pasją od architektury, przez krajobrazy, koncerty, wydarzenia plenerowe po codzienne życie. W fotografii lubi to, że aparat daje mu możliwość zatrzymania chwili na zawsze. To zatrzymanie czasu wiele razy pozwala na to by przyjrzeć się jeszcze raz sytuacji, dostrzec rzeczy niewidoczne na pierwszy rzut oka, zobaczyć emocje, zrozumieć coś czy odczytać metaforę, którą autor mógł ukryć. Często fotografie tak samo jak obrazy pozostawia do własnej interpretacji. Chce, aby odbiorca mógł znaleźć w jego twórczości coś dla siebie.

- Tym razem przedstawiam Państwu kadry z Szarży pod Krojantami. 1 Września 1939 roku w okolicy miejscowości Krojanty doszło do szarży 18. Pułku Ułanów Pomorskich na siły Niemieckie. Co roku we wrześniu w miejscu bitwy odbywa się inscenizacja przedstawiająca tamten dzień. Dzięki grupom rekonstrukcyjnym i świetnej oprawie muzycznej oraz opowieści lektora można poczuć klimat tamtych dramatycznych chwil. Ja pokazuje Państwu
zatrzymane w czasie chwile z kilku edycji inscenizacji Szarży pod Krojantami - opowiada autor zdjęć.

Wystawa będzie czynna do 29 września br.

Zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl