Strona główna

Magda Mistrzynią Europy!

Magda Mistrzynią Europy!

2018-08-27 10:37:34  |  Łukasz Dzięcielski, fot. materiały organizatora EurILCA

 

Zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Magdalena Kwaśna ma kolejny powód do zadowolenia. Po bardzo dobrym starcie na Mistrzostwach Świata w klasie Laser Radial i wywalczeniu dla Polski kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 tym razem wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy w klasie Laser Radial U21.


Mistrzostwa odbywały się w Bastad w Szwecji w dniach 17-24 sierpnia. Na starcie stanęła cała europejska czołówka zawodniczek co skutkować mogło tylko jednym - niezwykle zaciętą rywalizacją. Każda zawodniczka po cichu liczyła na złoto, jednak droga do medalu nie była łatwa. Nasza zawodniczka już od pierwszego dnia mistrzostw pokazała nie tylko swoje umiejętności i doświadczenie lecz także spokój i opanowanie. To wszystko pozwoliło jej na bardzo dobre starty w poszczególnych wyścigach, w których zawsze dopływała do mety w ścisłej czołówce.

Magda już po pierwszym dniu pokazała, że będzie walczyć o najwyższe laury. Kolejne dni to pasmo bardzo dobrych wyników, o czym świadczy końcowy sukces, jakim jest zdobycie złotego medalu i tytułu Mistrzyni Europy w klasie Laser Radial U21.

Kwaśna nie pozwoliła sobie na stratę chociażby punktu do najgroźniejszych rywalek - Dunki Anny Munch oraz Włoszki Caroliny Albano i zajmując miejsca (1-1-2-2-1-3- 4-2-5-1) zdecydowanie udowodniła, że jest najlepsza w Europie.

Wielkie gratulacje dla Magdy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl