Strona główna

373 osoby na startach Kaszuby Biegają w Szemudzie

373 osoby na startach Kaszuby Biegają w Szemudzie

2018-08-20 15:12:50  |  Kaszuby Biegają

W Szemudzie 18 sierpnia odbyły się kolejne zmagania w ramach Cyklu Kaszuby Biegają 2018. Na startach stanęło łącznie 373 zawodników z całej Polski. Biegali zawodowcy, amatorzy oraz całe rodziny w biegach towarzyszących.

Pierwszy na metę Kaszubskiego Biegu Lesoków, spośród 284 startujących, wbiegł Adam Głogowski z Gdyni. Za nim kolejno Andrzej Kuśmirek z Czaplinka oraz Dawid Garski z Dąbia. Wśród Pań zwyciężyła Monika Kujawska z Żukowa. Na miejscu 2. Alicja Misiak z Susza, a na miejscu 3. Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni.


- Tyle ludzi, tyle radości w ludziach. Każdy uśmiechnięty. Tutaj stresy i kłopoty uciekają na bok. Super sprawa! – komentuje jeden z zawodników, Tomasz z Gdańska.

Organizatorzy na czele z Dyrektorem Kaszuby Biegają – Henrykiem Miotkiem, składają ogromne podziękowania wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. - Dziękuję służbie medycznej, straży pożarnej Gminy Szemud, niezastąpionym wolontariuszom, mediom oraz Gminie Szemud – mówił dziś Henryk Miotk.

Kaszubski Bieg Lesoków był ósmą spośród dwunastu imprezą tegorocznego, VI Cyklu Kaszuby Biegają. Kolejny etap Największej Imprezy Biegowej Polski Północnej już za tydzień w sobotę w Bąkowie – gmina Kolbudy.

Wyniki

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl