Strona główna

Dwa złota i srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży!

Dwa złota i srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży!

2018-08-20 13:06:16  |  Łukasz Dzięcielski Chojnicki Klub Żeglarski

Po sukcesie Laserowców nadeszła pora na rywalizację na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodników ChKŻ startujących w klasie Optimist. Założenia przed regatami były jasne - zdobyć medal.


Niestety plany pokrzyżował wiatr, a właściwie jego brak. Tak słabowiatrowe warunki sprawiły, że niestety nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych wyścigów. Nawet najlepszym zdarzały się słabsze wyścigi, przez co do końca regat nie było wiadomo, komu dopisze szczęście. W klasyfikacji chłopców Chojnicki Klub Żeglarski reprezentowało 6 zawodników. W stawce 69 uczestników złoty medal zdobył Jacek Kalinowski z ChKŻ, który pokonał swojego klubowego kolegę Antoniego Lipińskiego. Na najniższym stopniu podium stanął Oskar Ponto z YKP Gdynia. Pozostali zawodnicy klubu zajęli następujące miejsca:
9 m. Rafał Pogorzelski
18 m. Jeremi Szczukowski
58 m. Korneliusz Dębiak
59 m. Marcel Montrymowicz

W klasyfikacji dziewcząt rywalizacja była bardzo zacięta, lecz także nie rozegrano wszystkich wyścigów. Po trzech wyścigach w czołówce było bardzo ciasno, lecz swoją klasę, pomimo jednego słabszego wyścigu, pokazała Agnieszka Pawłowska (ChKŻ), która na remisie wywalczyła złoty medal. Taki sam dorobek punktowy miała zdobywczyni srebrnego medali Alicja Przybyłek z AZS OŚ Poznań. Brąz zdobyła Aleksandra Bobula z JK KOTWICA Tarnobrzeg.
Druga zawodniczka chojnickiego klubu Zofia Prądzyńska zajęła 21. miejsce.

Końcowy rezultat zaskoczył wszystkich. Optimiściarze dołożyli dwa złota i srebro do zdobytych wcześniej dwóch złotych medali w klasie Laser oraz złotego medalu w klasie 420. Obecną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży możemy zaliczyć do najbardziej udanej w historii.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl